Könyvek: Történelem

Tételek száma: 270

Teleki Pál:  Európáról és Magyarországról. Budapest, (1934). Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 199 + [1] p. + 6 t. (kétoldalas). Első kiadás. Teleki Pál (1879-1941) földrajztudós, volt és leendő miniszterelnök geopolitikai és gazdaságpolitikai értekezése Magyarország helyéről, sajátos fejlődéséről, népességi arányairól és a trianoni békediktátum revíziójának gazdaságpolitikai fontosságáról. A szerző tanulmányait, külföldi folyóiratcikkeit és nemzetközi fórumokon tartott előadásait szerkesztette egységes tanulmánykötetté. A kétoldalas táblák többségén térképvázlatok. A munkának a kiadás évében megjelent második kiadása is. Az első nyomtatott oldalon apró javítás és halvány foltosság. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
19577.

Teleki Pál: Európáról és Magyarországról. Budapest, (1934). Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 199 + [1] p. + 6 t. (kétoldalas). Első kiadás. Teleki Pál (1879-1941) földrajztudós, volt és leendő miniszterelnök geopolitikai és gazdaságpolitikai értekezése Magyarország helyéről, sajátos fejlődéséről, népességi arányairól és a trianoni békediktátum revíziójának gazdaságpolitikai fontosságáról. A szer...

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Küküllei János és a Névtelen Minorita krónikája. Monumenta Hungarica IV. Ford.: Geréb László. Trencsényi-Waldapfel Imre bevezetőjével. Bp., 1960, Magyar Helikon. Kiadói félbőr-kötés, a borítón kis sérülésekkel. Megjelent 2750 példányban. Számozatlan példány.
19579.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
19580.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Ivor Matanle: A második világháború. Az 50. évforduló emlkére.Viscount Montgomery, Manfred Rommel, John S.D. Eisenhower. Bp., 1995. Etüd. Kiadói aranyozott műbőr kötésben, 28x36 cm
19581.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29
Minimális ajánlat:
3 600 Ft
3 600 4 200 5 000
19582.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
19583.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
19584.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29
Minimális ajánlat:
3 800 Ft
3 800 4 400 5 000
Diószegi-Fejős (szerk.): Moldvai csángó-magyar okmánytár I-II. 1467-1706. Bp., 1989, Magyarságkutató Intézet. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19585.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Miskolczy István: Nagy Lajos második nápolyi hadjárata (1350.) Különlenyomat a Hadtörténelmi Közlemények 1934. évi I-II. füzetéből. Bp., 1934.,(Pécs, Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó), 16+1 p. Papírkötés, szakadt.
19586.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
Minimális ajánlat:
1 000 Ft
1 000 1 200 1 400
Léderer Emma: A magyarországi polgári történettudomány története (1945-ig.) Kézirat. ELTE BTK. Bp., 1963, Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés, foltos. Megjelent 690 példányban.
19587.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43
Minimális ajánlat:
1 400 Ft
1 400 1 600 1 800
Fazekas Sándor - Székely Artur: A történelmi materializmus. Galilei Füzetek I. Bp., 1912, Haladás, 32 p. Kiadói papírkötés, sérült, leszakadt borítóval.
19588.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43
Minimális ajánlat:
1 200 Ft
1 200 1 400 1 600
Illés Béla: Spartacus élete. Táltos Könyvtár Időszerű Emberek 10. sz. Bp., 1919,Táltos, 39+1 p. Kiadói papírkötés, foltos, szakadt borítóval, ceruzás bejelölésekkel.
19589.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43
Minimális ajánlat:
1 200 Ft
1 200 1 400 1 600

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft