Radvánszky Béla: magyar családélet és háztartás a XVI. és XVII. században I. H.n., Helikon. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Sir John Lubbock: A történelem előtti idők, megvilágítva a régi maradványok s az újabbkori vadnépek életmódja és szokásai által II. kötet. Fordította: Öreg János. A fordítást átvizsgálta és bevezetést írt hozzá: Pulszky Ferenc. Bp., 1876. Királyi Magyar Természettudományi Társulat. LVIII+2+324 p.+ 1 (litográfia, színes.) t. Szövegközti fametszetekkel gazdagon illusztrált. Korabeli egészvászon-köté...
Raimund Friedrich Kaindl ; Studien zu den ungarischen Geschichtsquellen. 3-12. füzet.(4 kötetben) Wien, 1895. Tempsky. Kiadói, kissé sérült papírborítókkal.
Ladislaus Hengelmüller von Hengervár: Franz Rákóczi und sein Kampf für Ungarns Freiheit. I, kötet. Stuttgart, 1913. Deutsche Verlag. 242p. Kiadói papírborítóval, felvágatlan.
Sándor István: Író és társadalom Fejezet a magyar felvilágosodás irodalomtörténetéből. - I. rész: Főúr és nemes. (Unicus!) Szeged, 1945. Szigeti. 209 p. 1 sztl.lev. Első kiadás! Kiadói papírborítóval, gerinc foltos
Horváth J. Ferenc: Minden világok legjobbika?. Bp., 1993, Buda-Pagony Bt.. A szerző, Horváth J. Ferenc (1930-2000) újságíró, az MTV korábbi főszerkesztő-helyettese által Kolek Vera újságíró, a rádió riportere részére DEDIKÁLT! Kiadói papírkötés.