Széchenyi István: Gróf Széchenyi István intelmei fiához, Bélához. Fordította, bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta Váradi József. Budapest, (1942). Studium (Minerva Rt., Kolozsvár). 72 p. A döblingi időszakban keletkezett morális iránymutatás általános elveket ajánl az élet vezetésére. A döblingi hagyatékból előkerült, német nyelven fogalmazott Széchenyi-írás első magyar kiadása 1923-ban került...
A magyar öntudat kistükre. Harmadik kiadás. Budapest, 1941. A Felsőkereskedelmi Iskolai Tanárok Nemzeti Szövetsége (Kir. Magy. Egyetemi Nyomda). 175 + [1] p. Az utolsó levélen és a belső borítón apró tintafolt. A magyarságtudományi áttekintés után a téma bibliográfiája. A munka első kiadása 1935-ben jelent meg, a hungarológiai mű első két kiadása szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-b...
Pest-budai hivatali utasítások a XVIII. században. Szerk.: Bónis György. Budapest Főváros Levéltára Forráskiadványai VI. Bp., 1974, Budapest Főváros Levéltára. Kiadói egészvászon kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1000 példányban.
Folia Historica XXV. Főszerkesztő: Kovács Tibor. Szerkesztette: Szvitek Róbert József. Bp., 2008, Magyar Nemzeti Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrált. Papírkötésben, könyvtári jelzettel és pecsétekkel.
Helfferich, Karl:Die Vorgeschichte des Weltkrieges. Der Weltkrieg Bd. 1. Berlin, 1919, Ullstein. 229 p. Első kiadás. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, sérült gerinccel, kissé foltos borítóval, belül jó állapotban. Csak az 1. kötet (3 kötetben lenne teljes)!
Szabó István: Levéltári útmutató. Tájékoztatás a magyarországi református egyház levéltárairól kibocsátott szabályrendeletekhez. Bp., 1941.,Magyarországi Református Egyház Egyetemes Konventje, (Bethlen Gábor-ny.), 86+1 p. Kiadói papírkötés.
Kecskeméthy Aurel: Vázlatok egy év történetéből (1860. október 20-1861. október), Pest, 1862. Emich. 234p. A magyar országgyűlés egyéni eseményei, érdekes történelmi dokumentum Modern vászonkötésben