Lendvai, Paul: Die Ungarn. Eine tausenjähringe Geschichte. (Dedikált.) (München, 2001). Wilhelm Goldmann Verlag (Druck: GGP Media GmbH., Pössneck). 633 + [7] p. + 12 t. (kétoldalas). Dedikált: ,,A legkedvesebb Excellenciát és Elkét ölel[i] Pali. 26. 3". --- Paul Lendvai (sz. 1929) magyar származású osztrák újságíró, televíziós műsorvezető, befolyásos Kelet-Közép-Európa-kommentátor. Újságírói felk...
Vegyes különlenyomat tétel, 2 db: Mályusz Elemér: Zsigmond Király központosító törekvései Magyarországon. Különlenyomat. Bp., 1960, Akadémiai, 162-192 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, a gerincen kis szakadással.; Kubinyi András: Bárók a királyi tanács Mátyás és II. Ulászló idején. Különlenyomat. Bp., 1988, Akadémiai, 147-215+1 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, kissé szakadt ...
Szent István. Első nagy királyunk élete és alkotásai. Hóman Bálint, Csapody Csaba, Bakács István János, Nevelős Ágoston, Ember Győző, Belitzky János és Guillemot Katalin tanulmányai. Bp., 1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 88+8 p. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés.
Wolfgang Goetz: A német nép története. Ford.: Németh Andor. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, ex libris-szel: Szücs, Pál (1906 - 1969): "Ex libris Dr. Stéger Béla", klisé, papír, jelzett a dúcon, 13x6 cm.
John Paget: Magyarország és Erdély. Válogatás. Vál., szerk, a szó és névmagyarázatokat és a tanulmányt írta: Maller Sándor. Ford.: Rakovszky Zsuzsa. Bp.,1987,Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.