Könyvek: Történelem

Tételek száma: 270

Lendvai, Paul:  Die Ungarn. Eine tausenjähringe Geschichte. (Dedikált.) (München, 2001). Wilhelm Goldmann Verlag (Druck: GGP Media GmbH., Pössneck). 633 + [7] p. + 12 t. (kétoldalas). Dedikált: ,,A legkedvesebb Excellenciát és Elkét ölel[i] Pali. 26. 3". --- Paul Lendvai (sz. 1929) magyar származású osztrák újságíró, televíziós műsorvezető, befolyásos Kelet-Közép-Európa-kommentátor. Újságírói felkészültséggel megírt Magyarország-történetét oldalszámozáson belül számos egész oldalas térkép kíséri. A sajtó a legmelegebb hangon üdvözölte az először 1999-ben megjelenő történeti munkát, mely méltatásokból kisebb csokorra való olvasható a hátsó borítón. Példányunk a harmadik kiadásból származik. Prov.: Horváth István (sz. 1943) közgazdász, diplomata, nagykövet. A közgazdász szerző 1966-tól a külkereskedelemben dolgozott, 1979-től az MSZMP Gazdaságpolitikai Bizottságának tagja, 1983-tól hágai, 1984-1991 között bonni nagykövet, majd Horn Gyula külpolitikai tanácsadója. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19638.

Lendvai, Paul: Die Ungarn. Eine tausenjähringe Geschichte. (Dedikált.) (München, 2001). Wilhelm Goldmann Verlag (Druck: GGP Media GmbH., Pössneck). 633 + [7] p. + 12 t. (kétoldalas). Dedikált: ,,A legkedvesebb Excellenciát és Elkét ölel[i] Pali. 26. 3". --- Paul Lendvai (sz. 1929) magyar származású osztrák újságíró, televíziós műsorvezető, befolyásos Kelet-Közép-Európa-kommentátor. Újságírói felk...

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
Minimális ajánlat:
1 000 Ft
1 000 1 200 1 400
Vegyes különlenyomat tétel, 2 db:   Mályusz Elemér: Zsigmond Király központosító törekvései Magyarországon. Különlenyomat. Bp., 1960, Akadémiai, 162-192 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, a gerincen kis szakadással.;   Kubinyi András: Bárók a királyi tanács Mátyás és II. Ulászló idején. Különlenyomat. Bp., 1988, Akadémiai, 147-215+1 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, kissé szakadt borítóval.;
19639.

Vegyes különlenyomat tétel, 2 db: Mályusz Elemér: Zsigmond Király központosító törekvései Magyarországon. Különlenyomat. Bp., 1960, Akadémiai, 162-192 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, a gerincen kis szakadással.; Kubinyi András: Bárók a királyi tanács Mátyás és II. Ulászló idején. Különlenyomat. Bp., 1988, Akadémiai, 147-215+1 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, kissé szakadt ...

Licitálható
Kikiáltási ár:
500 Ft
1,30
1,43
Minimális ajánlat:
500 Ft
500 600 700
Solymosi Frigyes: Valóban kollaboránsok voltunk? Tudomány, elkötelezettség, hazaszeretet. DEDIKÁLT! Bp., 2002, Kairosz. Kiadói kartonált papírkötés.
19640.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43
Minimális ajánlat:
1 200 Ft
1 200 1 400 1 600
19641.

Licitálható
Kikiáltási ár:
400 Ft
1,04
1,14
Minimális ajánlat:
400 Ft
400 500 600
19642.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
19643.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Le Goff, Jaques: Az értelmiség a középkorban. Bp., 1979, Magvető. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19644.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
Kosáry Domokos: Magyarország története. Nemzetnevelők könyvtára I. Nemzetismeret 4. Bp., 1943, Országos Közoktatási Tanács, 411+(1) p.+ 8 (kétoldalas) t.+ 2 (térképek) t.+ 3 (kihajtható genealógiai táblák) t. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.
19645.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
19646.

Licitálható
Kikiáltási ár:
400 Ft
1,04
1,14
Minimális ajánlat:
400 Ft
400 500 600
Wolfgang Goetz: A német nép története. Ford.: Németh Andor. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, ex libris-szel: Szücs, Pál (1906 - 1969): "Ex libris Dr. Stéger Béla", klisé, papír, jelzett a dúcon, 13x6 cm.
19647.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
19648.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
John Paget: Magyarország és Erdély. Válogatás. Vál., szerk, a szó és névmagyarázatokat és a tanulmányt írta: Maller Sándor. Ford.: Rakovszky Zsuzsa. Bp.,1987,Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19649.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft