Kulcsár Péter: Bonfini magyar történetének forrásai és keletkezése. Bp., 1973, Akadémiai. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, kissé kopottas állapotban.
Barna Jónás: Rákóczi árvái. A hazáért és szabadságért. Történetek a kuruc-labanc világból. Bp., én., Magyar Kereskedelmi Közlöny, 128 p. Egészvászon kötés., az eredeti borító felhasználásával
Haenisch, Erich: Die Geheime Geschichte der Mongolen. Aus einer mongolischen Niederschrift des Jahres 1240 von der Insel Kode'e im Keluren-Fluss. Erstmalig übersetzt und erläutert von Erich Haenisch. Mit 15 Abbildungen. [Lipcse] Leipzig, 1948. Otto Harrassowitz (Altenburger Druckerei-, Buchhandels- und Verlagsgesellschaft Jonas & Co.) [2] + XVIII + 196 p. Kötetünk a mongol irodalom becses történe...
Caroline Bingham: Land of the Scots. A Short History. Glasgow, 1983, Fontana Paperbacks. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Angol nyelven. Kopottas papírkötésben, aláhúzásokkal.
A Magyar Királyi Országos Levéltárban közszemlére kitett okleveleknek jegyzéke. Bp., 1882., M. Kir. Államnyomda, 28 p.+4 t. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, sérült gerinccel.