Könyvek: Történelem

Tételek száma: 270

A Jordánszky-kódex. Magyar nyelvű bibliafordítás a XVI. század elejéről [1516-1519]. Az Esztergomi Főszékesegyházi Könyvtárban őrzött, 1516-1519 között készült MSS. II. 1 jelzetű kódex hasonmása, illetve szövegének olvasata. (Hasonmás és tanulmánykötet, két kísérőfüzettel). Bp., 1984, Helikon. Kiadói bordázott gerincű, kapcsos, fémveretekkel díszített egészbőr-kötés, illetve kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, kissé sérült kiadói kartontokban, jó állapotban.
19480.

A Jordánszky-kódex. Magyar nyelvű bibliafordítás a XVI. század elejéről [1516-1519]. Az Esztergomi Főszékesegyházi Könyvtárban őrzött, 1516-1519 között készült MSS. II. 1 jelzetű kódex hasonmása, illetve szövegének olvasata. (Hasonmás és tanulmánykötet, két kísérőfüzettel). Bp., 1984, Helikon. Kiadói bordázott gerincű, kapcsos, fémveretekkel díszített egészbőr-kötés, illetve kiadói kartonált papír...

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
9 000 Ft
23,32
25,71
Minimális ajánlat:
9 000 Ft
9 000 10 000 12 000
Politikai Magyarország. I-II. kötet. Szerk.: Szász József. Bp., 1912-1913, Anonymus Történelmi Könyvkiadó Vállalat. Szövegközti képekkel és egészoldalas táblákkal illusztrálva. Kiadói szecessziós dúsan aranyozott félig bőr, félig pergamen díszkötésben, Dörner és Heimberg-kötés, gerincén aranyozott címfelirattal, az elülső táblán a Szentkoronás címer stilizált képével, aranyozott felső lapélekkel, kopott, foltos borítóval, sérült gerincekkel, az I. kötetben foltos lapokkal.
19481.

Politikai Magyarország. I-II. kötet. Szerk.: Szász József. Bp., 1912-1913, Anonymus Történelmi Könyvkiadó Vállalat. Szövegközti képekkel és egészoldalas táblákkal illusztrálva. Kiadói szecessziós dúsan aranyozott félig bőr, félig pergamen díszkötésben, Dörner és Heimberg-kötés, gerincén aranyozott címfelirattal, az elülső táblán a Szentkoronás címer stilizált képével, aranyozott felső lapélekkel, ...

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000
5 db Márton Áronról szóló könyv - P. Szőke János: Márton Áron; Domokos Pál Péter: Rendületlenül; Márton Áron: Az Egyházról; Márton Áron emlékkönyv születésének 100. évfordulójára. Virt László: Márton Áron a lelkiismeret apostola. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19482.

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 500 Ft
22,02
24,29
Minimális ajánlat:
8 500 Ft
8 500 10 000 11 000
19483.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
19484.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
19485.

Kukorelli István Szoboszlai-Kiss Katalin: Aki a tízparancsolata szerint élt - Bibó István emlékezete. Bp., 2024. Gabriel Méry-RATIO, 268p. Kiadói kartonált papírkötésben, papír védőborítóval. Sulyok Tamás köztársasági elnök előszavával. "Bibó István egész életén át töretlenül bízott az igazság erejében, mindvégig ragaszkodott a magas erkölcsi mérce nélkülözhetetlenségéhez és a keresztény tanítás f...

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000
Zichy Jenő:  A magyar faj vándorlása. Kutatásaim vezérelvei és eredményeinek összefoglalása. -- La migration de la race hongroise. Principe et résumé de mes recherches historiques. (Budapest, 1897). (Szerző - Hornyánszky Viktor ny.) 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + 55 + [1] p. + 18 t. (hártyapapírral védett) + 1 melléklet (háromleveles hasonmás). Egyetlen kiadás. Zichy Jenő (1837-1906) jogász, tisztviselő, politikus, Ázsia-kutató. A gróf vagyonát őstörténeti kutatásainak szentelte. Saját maga által finanszírozott, jelentős médiafelhajtással kísért első két kutatóútjára 1895-ben és 1896-ban került sor, a Kaukázus nyugati és északi előhegységeiben végzett kutatásokat egyetemi és múzeumi szakemberekből álló gárdája, ám az út maga viszonylag rövid ideig tartott, és néprajzi gyűjtésen kívül komolyabb leletanyagra ekkor még nem tett szert. Zichy Jenő ezt a kötetét 1898 nyarán induló, harmadik kutatóútja előtt tette közzé. A műben egyfelől összefoglalja nézeteit a magyarság őstörténetével kapcsolatban, másrészt közzéteszi valóban jelentős néprajzi gyűjtését, az észak-kaukázusi abház, cserkesz, oszét, adige és grúz viseletekről készített felvétel-gyűjteményét. Zichy Jenő ekkoriban úgy gondolta, hogy a végső soron sem a finnekkel, sem a törökökkel, hanem a hunokkal rokon magyarság egy része hosszú vándorútja során hosszabb pihenőt tartott a Kaukázus északi előterében, és e tartózkodásnak komoly antropológiai nyoma is maradt. Ezen elméletre támaszkodva szervezte első két, majd 1898-ban induló, komolyabb harmadik kutatóútját is. Példányunk címoldalán régi tulajdonosi bejegyzés, néhány oldalon és táblán, illetve hártyapapíron kisebb rozsdafoltosság, példányunk fűzése meglazult, néhány levél kijár. Fűzve, sérült, hiányos gerincű, enyhén foltos kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
19486.

Zichy Jenő: A magyar faj vándorlása. Kutatásaim vezérelvei és eredményeinek összefoglalása. -- La migration de la race hongroise. Principe et résumé de mes recherches historiques. (Budapest, 1897). (Szerző - Hornyánszky Viktor ny.) 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + 55 + [1] p. + 18 t. (hártyapapírral védett) + 1 melléklet (háromleveles hasonmás). Egyetlen kiadás. Zichy Jenő (1837-1906) jogász...

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000
Dr. Ávedik Félix - Alexa Ferenc: Az örmény nép múltja és jelene. Merza Dezső: Az örmény építészet. Bp., 1922. Magyarországi Örmények Egyesületének Kiadványa III. Kiadói papírkötés, sérült, kopottas állapotban.
19487.

Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
Minimális ajánlat:
10 000 Ft
10 000 12 000 14 000
Szöllősy Ferenc: Kossuth és a magyar emigratió török földön. Függelék: Utirajzok. Lipcse, 1870, [Heckenast Gusztáv-ny., Pest], XIV+239 p. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, foltos, a borítón névbejegyzéssel, a címlapon névbélyegzéssel.
19488.

Licitálható
Kikiáltási ár:
9 000 Ft
23,32
25,71
Minimális ajánlat:
9 000 Ft
9 000 10 000 12 000
Budai Ézsaiás: Magyar ország históriája a' mohatsi veszedelemig. Készítette tanítványi számára most másodszor megjobbítva kiadta Budai Ésaiás. Debreczenbenn, 1811, Csáthy György, 274 p. Első kiadása 1805-ben, később még további két kötete jelent meg. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, a borítón és a gerincen címkével, a gerincen címfelirattal és 1. számozással, névbejegyzéssel, kissé foltos lapokkal, hiányos: 328 oldalban teljes!
19489.

Budai Ézsaiás: Magyar ország históriája a' mohatsi veszedelemig. Készítette tanítványi számára most másodszor megjobbítva kiadta Budai Ésaiás. Debreczenbenn, 1811, Csáthy György, 274 p. Első kiadása 1805-ben, később még további két kötete jelent meg. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, a borítón és a gerincen címkével, a gerincen címfelirattal és 1. számozással, névbejegyzéssel, kissé folt...

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000
Montesquieu[, Charles Louis de Secondat (1689-1755)]: Montesquieu elmélkedése a rómaiak nagyságának, és elenyészésének okairól. Fordította egy igaz magyar. Pozsony-Pest, 1808, Füskúti Landerer Mihály, 1 (rézmetszetű címkép) t.+2+256 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, az utolsó lap, a címlap és címkép foltos.
19490.

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000
A Sümeghi Rédey család. Rédey aliter Symeghy András leszármazói. Előszó: D. Kállay István egyetemi tanár. vitéz Rédey Béla által DEDIKÁLT! Névjegykártyájával. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19491.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft