A Jordánszky-kódex. Magyar nyelvű bibliafordítás a XVI. század elejéről [1516-1519]. Az Esztergomi Főszékesegyházi Könyvtárban őrzött, 1516-1519 között készült MSS. II. 1 jelzetű kódex hasonmása, illetve szövegének olvasata. (Hasonmás és tanulmánykötet, két kísérőfüzettel). Bp., 1984, Helikon. Kiadói bordázott gerincű, kapcsos, fémveretekkel díszített egészbőr-kötés, illetve kiadói kartonált papír...
5 db Márton Áronról szóló könyv - P. Szőke János: Márton Áron; Domokos Pál Péter: Rendületlenül; Márton Áron: Az Egyházról; Márton Áron emlékkönyv születésének 100. évfordulójára. Virt László: Márton Áron a lelkiismeret apostola. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
Kukorelli István Szoboszlai-Kiss Katalin: Aki a tízparancsolata szerint élt - Bibó István emlékezete. Bp., 2024. Gabriel Méry-RATIO, 268p. Kiadói kartonált papírkötésben, papír védőborítóval. Sulyok Tamás köztársasági elnök előszavával. "Bibó István egész életén át töretlenül bízott az igazság erejében, mindvégig ragaszkodott a magas erkölcsi mérce nélkülözhetetlenségéhez és a keresztény tanítás f...
Zichy Jenő: A magyar faj vándorlása. Kutatásaim vezérelvei és eredményeinek összefoglalása. -- La migration de la race hongroise. Principe et résumé de mes recherches historiques. (Budapest, 1897). (Szerző - Hornyánszky Viktor ny.) 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + 55 + [1] p. + 18 t. (hártyapapírral védett) + 1 melléklet (háromleveles hasonmás). Egyetlen kiadás. Zichy Jenő (1837-1906) jogász...
Dr. Ávedik Félix - Alexa Ferenc: Az örmény nép múltja és jelene. Merza Dezső: Az örmény építészet. Bp., 1922. Magyarországi Örmények Egyesületének Kiadványa III. Kiadói papírkötés, sérült, kopottas állapotban.
Szöllősy Ferenc: Kossuth és a magyar emigratió török földön. Függelék: Utirajzok. Lipcse, 1870, [Heckenast Gusztáv-ny., Pest], XIV+239 p. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, foltos, a borítón névbejegyzéssel, a címlapon névbélyegzéssel.
Budai Ézsaiás: Magyar ország históriája a' mohatsi veszedelemig. Készítette tanítványi számára most másodszor megjobbítva kiadta Budai Ésaiás. Debreczenbenn, 1811, Csáthy György, 274 p. Első kiadása 1805-ben, később még további két kötete jelent meg. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, a borítón és a gerincen címkével, a gerincen címfelirattal és 1. számozással, névbejegyzéssel, kissé folt...
Montesquieu[, Charles Louis de Secondat (1689-1755)]: Montesquieu elmélkedése a rómaiak nagyságának, és elenyészésének okairól. Fordította egy igaz magyar. Pozsony-Pest, 1808, Füskúti Landerer Mihály, 1 (rézmetszetű címkép) t.+2+256 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, az utolsó lap, a címlap és címkép foltos.
A Sümeghi Rédey család. Rédey aliter Symeghy András leszármazói. Előszó: D. Kállay István egyetemi tanár. vitéz Rédey Béla által DEDIKÁLT! Névjegykártyájával. Kiadói papírkötés, jó állapotban.