A magyar békeszerződés. Kiadja a M. Kir. Külügyminisztérium. Bp., 1920, M. Kir. Tud.-egyetemi Nyomda, 86 p. Tűzve, hiányzó borítóval, sérült, a tűzéstől különvált címlappal, régi intézményi bélyegzőkkel (A Képviselőház Könyvtára, 1926.)
Vámbéri Ármin: A hunnok és avarok nemzetisége. Értekezések a Nyelv- és Széptudományok Köréből. IX. köt. IV. sz. Bp., 1881, MTA, 33 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, régi intézményi bélyegzésekkel.
[Plutarkhosz]: Párhuzamos életrajzok Plutarchból. Hellenből ford. Székács József. Hellen Classicusok magyar fordításokban III. köt. Pest, 1847., Eggenberger J. és Fia. XIII+3+395 p. Átkötött félvászon-kötés, néhány foltos lappal.
Faragó László: Kossuth-zarándokok útja Amerikába. Békés, 1928, Petőfi-ny. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés. + 1928 Kossuth a New York-i Kossuth szobor leleplezési ünnepségének prospektusával.
Erdélyország' történetei' tára. Egykoru 's magyar nyelven készített történetiratok-, levelek-, országgyűlési végzések- és törvényczikkelyekből. Kiadják (szerkesztették) Kemény József és Nagy Ajtai Kovács István. Második kötet: 1566-1613. Kolozsváratt, 1845. Özvegy Barráné' és Stein' tulajdona (Nyomatott a' kir. Lyceum' betüivel). XIII + [3] + 291 + [1] p. A Kemény János (1795-1855) erdélyi történé...
Beér János - Kovács István: A Magyar Népköztársaság alkotmánya. Kádár Jánosnak DEDIKÁLT! Bp., 1959, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, kissé kopottas állapotban.
Somogyi József: A faj. [Budapest], (1940). Athenaeum (ny.) 275 + [1] p. Egyetlen kiadás. Somogyi József (1898-1948) filozófus, pedagógus, a szegedi tanárképző főiskola tanszékvezető tanárának közérthető nyelven megfogalmazott kritikája a fajelméletről. A munka megvizsgálja a fajelmélet kialakulásához vezető utat, jellemzi annak fontosabb német és turáni doktrínáit, egymásból vezeti le a fajegészs...
Eichmann. Henker, Handlanger, Hintermänner. Eine Dokumentation. (Berlin, 1961), Auschuss für Deutsche Einheit. Német nyelven. Kiadói tűzött papírkötés, a borítón és több lapon sérülésekkel.
Elekes Dezső: Hazánk, népünk, szomszédaink. Az ezeréves, a trianoni és a megnagyobbodott Magyarország ismertetője. A keleti területek visszacsatolása után átdolgozott második kiadás. A Magyar Statisztikai Társaság kiadványai 13. sz. Bp., 1941, Magyar Statisztikai Társaság - Kir. Magyar Pázmány Péter Tudományegyetem Kisebbségjogi Intézete (Stephaneum-ny.), 1 (színes, kihajtható térkép) t.+ 133+(1) ...
Wilson beszédei és üzenetei a háborúról, békéről és a népek szövetségéről. Összeáll.: Bródy Béla és Magyar Lajos. Bp., 1919, Athenaeum, 1 t +105+1 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és címképpel, az elülső borító és a címkép levált sérült.
[Folyóirat] Turán. A Turáni Társaság (Magyar Néprokonsági Egyesület) folyóirata. XVI. évfolyam, 1-4. szám. [Teljes évfolyam.] Budapest, 1933. (Királyi Magyar Egyetemi Nyomda). IV + 67 + [1] p. A Turán az 1910-ben alapított Turáni Társaság folyóirata. A korabeli turanizmus igen heterogén törekvéseket takar, ám elmondható, hogy alapvetően a germán, újlatin, szláv birodalmak korában a rokontalanul ma...