Ribáry Ferenc: Tiberius kora. A Claudiusok története I. köt. Bp., 1876., Athenaeum, 184 p. Szecessziós vászon-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval.
Levéltári Közlemények. A Magyar Országos Levéltár folyóirata.3. évf, 1-4. szám. Szerk. dr. Csánki Dezső, Bp., 1926. Magyar Országos Levéltár.. Kiadói kissé sérült papírborítóban,
Levéltári Közlemények. A Magyar Országos Levéltár folyóirata.7. évf, 1-2, 3-4. szám. Szerk. dr. Csánki Dezső, Bp., 1929 . Magyar Országos Levéltár.. Kiadói kissé sérült papírborítóban, felvágatlan
A Magyar Nemzeti Múzeum könyvtárának címjegyzéke IV. Magyar szépirodalom idegen nyelven . Leírta: Gulyás Pál. . Első függelék. Bp., 1920. Stephaneum ny. 2 sztl. lev. + 55 p. Kiadói papírborítóval, felvágatlan + A Magyar történeti irodalom 1912, 1913, 1915, 1916-ban. szerk: Hellebrant Árpád. Bp., 1912. Athenaeum. a 4 kötet fűzésnél elvált sérült papborítóval
Verancsics Antal összes munkái. I. kötet: Történelmi dolgozatok deák nyelven. Közli: Szalay László. Monumenta Hungariae Historica. Magyar Történelmi Emlékek. Második osztály: Írók. Második kötet. Pest, 1873, Magyar Tudományos Akadémia Történelmi Bizottmánya, (Emich Gusztáv-ny.), XIII+237 p. Latin és magyar nyelven. Kiadói, sérült papírkötésben, felvágatlan.
Adolf Beer: Zehn Jahre österreichischer Politik. 1801-1810. Leipzig, 1877, F. A. Brockhaus. Benne Kacziány Géza (1856-1939) bölcseleti doktor, tanár, író, műfordító, politikus, publicista tulajdonosi bélyegzésével. Kiadói papírkötés, javított borítóval, sérült, szétvált kötéssel.
Karl Hron: Deutschnationale Politik. Ester Theil: Die Logik des deutschnationalen Programmes. Wien, 1898, Freidrich Schalk, VIII+72 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval.