Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 290

Budapest Székesfőváros Iskolai Kirándulóvonatai, 18 db füzet (2-11., 13., 15-22. számok): Eger; Ják, Szombathely; Szeged; Székesfehérvár; Debrecen. A Hortobágy; stb. Bp., 1934-1938, Székesfővárosi Háziny. Fekete-fehér képekkel, térképekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, vegyes állapotban.
19000.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
38 000 Ft
98,45
108,57
Minimális ajánlat:
38 000 Ft
38 000 44 000 50 000
Karcsú Antal Arzén: Vácz város története. II., V., VIII. kötetek. II.: Gr. Migazzitól báró Splényi püspökig, azaz: 1756-1787. V.: A váczi egyházmegye általános, s a püspöki lakok története és a püspökök életrajzai az első főpásztortól Peitler Antal Józsefig bezárólag. (1036-1885.) VIII.: Az egyházmegyei intézetek, és a kolostorok. Vác, 1880-1887, Serédy G. Siketn. Iparint.-ny. (II. köt.) / Mayer Sándor-ny. (V. és VIII. köt.), 177+(1) p.; 262+IV p.; 278+V (helyesen IV) p. Első kiadás. Átkötött, egységes félvászon-kötésben, festett lapélekkel, helyenként kissé foltos lapokkal, egy-két sérült lappal, tulajdonosi bélyegzőkkel. A szerző, Karcsú Antal Arzén (1827-1893) római katolikus pap, ferences szerzetes, váci kolostorfőnök, egyház- és helytörténész 25 éven keresztül dolgozott a 9 kötetből álló munkán, amely Peitler Antal József váci püspök és a város segélyezésével jelent meg; összesen 85 példányt tudott belőle értékesíteni. Ritka!
19001.

Karcsú Antal Arzén: Vácz város története. II., V., VIII. kötetek. II.: Gr. Migazzitól báró Splényi püspökig, azaz: 1756-1787. V.: A váczi egyházmegye általános, s a püspöki lakok története és a püspökök életrajzai az első főpásztortól Peitler Antal Józsefig bezárólag. (1036-1885.) VIII.: Az egyházmegyei intézetek, és a kolostorok. Vác, 1880-1887, Serédy G. Siketn. Iparint.-ny. (II. köt.) / Mayer S...

Licitálható
Kikiáltási ár:
30 000 Ft
77,72
85,71
Minimális ajánlat:
30 000 Ft
30 000 36 000 42 000
Oroszlány Gábor (szerk.): Maros-vásárhely és a háború 1914-15. Első könyv. 1914. Marosvásárhely, 1915. Grünn Sámuel. 80 p. Számos szövegközti fényképpel illusztrált. Az eredeti elülső borító felhasználásával átkötött, aranyozott félvászon kötés, foltos borítóval, belső kötéstáblán korabeli Ady Győző és felesége magán-könyvtára könyvjeggyel (ex libris). Két kötetben teljes, így is rendkívül ritka, az Országos Széchenyi Könyvtár katalógusa nem vezeti az aukciónkon szereplő első könyvet!
19002.

Oroszlány Gábor (szerk.): Maros-vásárhely és a háború 1914-15. Első könyv. 1914. Marosvásárhely, 1915. Grünn Sámuel. 80 p. Számos szövegközti fényképpel illusztrált. Az eredeti elülső borító felhasználásával átkötött, aranyozott félvászon kötés, foltos borítóval, belső kötéstáblán korabeli Ady Győző és felesége magán-könyvtára könyvjeggyel (ex libris). Két kötetben teljes, így is rendkívül ritka, ...

Licitálható
Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14
Minimális ajánlat:
20 000 Ft
20 000 24 000 28 000
19003.

Licitálható
Kikiáltási ár:
18 000 Ft
46,63
51,43
Minimális ajánlat:
18 000 Ft
18 000 20 000 24 000
19004.

Licitálható
Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86
Minimális ajánlat:
15 000 Ft
15 000 18 000 20 000
Szegő György Haba Péter 111 év -111 híres ház - 150 magyar építész B+V Medical, 2003 248p. Kiadói kartonált papírkötésben. papír védőborítóval
19005.

Licitálható
Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14
Minimális ajánlat:
20 000 Ft
20 000 24 000 28 000
Kring Miklós: A Muraközi országhatár a magyar-horvát viszony történetében. Bp., 1942, Athenaeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19006.

Licitálható
Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29
Minimális ajánlat:
12 000 Ft
12 000 14 000 16 000
Rogers, Agnes: Metropolis. An American City in Photographs. New York and London, 1934, Harper &amp; Brothers Publishers. Kiadói kartonált kötés, sérült papír védőborítóval, sérült gerinc, ajándékozási sorokkal, kopottas állapotban.
19007.

Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
Minimális ajánlat:
10 000 Ft
10 000 12 000 14 000
19008.

Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
Minimális ajánlat:
10 000 Ft
10 000 12 000 14 000
Colin Ross: Die Erde in Bildern. Kiadói kolligátum:   Das Europa - Buch.;   Das Buch der Fernen Welt. Asien. Afrika. Australien. Amerika.   Berlin,(1931),Paul Franke Verlag, XVI+336;+XVI+336 p. Német nyelven. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált, benne magyar vonatkozású képanyaggal is, Budapesttel és Magyarországgal. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, festett felső lapélekkel, jó állapotban.
19009.

Licitálható
Kikiáltási ár:
11 000 Ft
28,50
31,43
Minimális ajánlat:
11 000 Ft
11 000 13 000 15 000
Cholnoky Jenő: A Föld és élete. I-VI. köt. Világrészek, országok, emberek. I. köt.: Európa. II. köt: Ázsia. III. köt.: Afrika. IV. köt. Amerika. V. köt.: Ausztrália, Oceánia és a sarkvidékek. VI. köt.: Magyarország földrajza. Bp., [1936-1937], Franklin. Gazdag képanyaggal illusztrálva. A II. és III. kötetben térkép-mellékletekkel. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítókkal, az I-II., és V. kötetben hiányzó térképekkel!
19010.

Cholnoky Jenő: A Föld és élete. I-VI. köt. Világrészek, országok, emberek. I. köt.: Európa. II. köt: Ázsia. III. köt.: Afrika. IV. köt. Amerika. V. köt.: Ausztrália, Oceánia és a sarkvidékek. VI. köt.: Magyarország földrajza. Bp., [1936-1937], Franklin. Gazdag képanyaggal illusztrálva. A II. és III. kötetben térkép-mellékletekkel. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítókkal, a...

Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
Minimális ajánlat:
10 000 Ft
10 000 12 000 14 000
Szeghalmy Gyula:  Dunántúli vármegyék. Előszó: József főherceg ő királyi fensége. Budapest, 1937. Magyar Városok Monografiája Kiadóhivatala (Sárik Gyula és Géza ny., Cegléd-Budapest). 890 p. + 33 t. (28 kétoldalas, 5 színes). Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül szövegközti rajzokkal, alaprajzokkal, térképvázlatokkal gazdagon illusztrált honismereti, turisztikai és statisztikai kötet, mely a magyarság életrevalóságának és műveltségének méltatására minden eszközt megragad, a földrajzi és történelmi áttekintés után pedig az elkülönült fejezetekben ismertetett dunántúli régiók meglátogatására csábít. A várak, várromok, városok, tavak, kultúrrégiók ismertetésénél a szerző sokszor helyi legendák és történelmi kuriózumok ismertetésével kelti fel az érdeklődést a helyszín iránt. A Dunántúl várai esetében a szerző kiemelt figyelmet fordít a nyugati határszél elcsatolt területein található grandiózus várak ismertetésére (Fraknó, Léka, Borostyánkő), vár-alaprajzok kíséretében, és ugyancsak kiemelt figyelme irányul a Balaton környékére. Az 554. oldaltól kezdődő statisztikai rész Veszprém vármegye községeit ismerteti, majd az adatközlők és a támogatók adattárát közli. A szerző a következő években hasonló szellemben írta meg a Felvidéki vármegyék és Erdélyi vármegyék című köteteit. Aranyozott, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblán a tatai Turul-szobor dombornyomásos könyvdíszével. Jó példány.
19011.

Szeghalmy Gyula: Dunántúli vármegyék. Előszó: József főherceg ő királyi fensége. Budapest, 1937. Magyar Városok Monografiája Kiadóhivatala (Sárik Gyula és Géza ny., Cegléd-Budapest). 890 p. + 33 t. (28 kétoldalas, 5 színes). Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül szövegközti rajzokkal, alaprajzokkal, térképvázlatokkal gazdagon illusztrált honismereti, turisztikai és statisztikai kötet, mely a mag...

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft