Licitálható
30 000 Ft
77,72 EUR, 85,71 USD
30 000 Ft
Karcsú Antal Arzén: Vácz város története. II., V., VIII. kötetek. II.: Gr. Migazzitól báró Splényi püspökig, azaz: 1756-1787. V.: A váczi egyházmegye általános, s a püspöki lakok története és a püspökök életrajzai az első főpásztortól Peitler Antal Józsefig bezárólag. (1036-1885.) VIII.: Az egyházmegyei intézetek, és a kolostorok. Vác, 1880-1887, Serédy G. Siketn. Iparint.-ny. (II. köt.) / Mayer Sándor-ny. (V. és VIII. köt.), 177+(1) p.; 262+IV p.; 278+V (helyesen IV) p. Első kiadás. Átkötött, egységes félvászon-kötésben, festett lapélekkel, helyenként kissé foltos lapokkal, egy-két sérült lappal, tulajdonosi bélyegzőkkel.
A szerző, Karcsú Antal Arzén (1827-1893) római katolikus pap, ferences szerzetes, váci kolostorfőnök, egyház- és helytörténész 25 éven keresztül dolgozott a 9 kötetből álló munkán, amely Peitler Antal József váci püspök és a város segélyezésével jelent meg; összesen 85 példányt tudott belőle értékesíteni. Ritka!
1.000 Ft-ig | 100 Ft |
5.000 Ft-ig | 200 Ft |
10.000 Ft-ig | 500 Ft |
20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
1.000.000 Ft felett | 100.000 Ft |