[Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+2 p.+28 t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval, foxing foltos lapokkal. + [Up de Graff, Fritz W. (1873-1927)]: F. W. Up de Graff: Az Amazonasz őserdeiben. Ford.: Halász...
Magyarország helységnévtára 1956. Bp., 1956, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. kiadói aranyozott félvászon kötésben, kissé kopot gerinccel és borítóva, hiányzó címlappal, azt követő első lap teteje vágott, .
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben V. kötet: Stiria. Bp., 1890, M. Kir. Államnyomda, XI+412 p. +1 (színes képtábla) t. Nagyon gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Félbőr-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, foltos!
Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben X. köt.: Tirol és Voralberg. Bp., 1893., M. Kir. Államnyomda, XII+594 p.+ 1 (színes képtábla.) Nagyon gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Korabeli átkötött aranyozott gerincű félbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, foxing foltos lapokkal.
Hermann Keyserling: Amerika. Der Aufgang einer neuen Welt. Stuttgart - Berlin, 1930, Deutsche Verlags-Anstalt. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
Molnár Gábor: Én kedves Amazóniám. Bp., 1975, Szépirodalmi Könyvkiadó. Egyetlen kiadás. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.