Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 288

Die Kaisergruft bei den PP. Kapuzinern in Wien. Eins historisch-chronologisches Werzeichnis aller daselbst ruhenden höchsten Personen bis auf die heutige Zeit. [Bécs] Wien, 1915. (Verlag des Kapuziner-Ordens) Druck von Rudolf Brzezowsky & Söhne. 31 + [1] p. A Habsburg-család hagyományos temetkezőhelye 1633 óta a Hofburg szomszédságában levő kapucinus kolostor kriptája. A kapucinus rend helyi kolostorát 1618-ban alapították, 1632-ben szentelték fel, altemploma azóta a Habsburg-család tagjainak nyugvóhelye. A Kapucinus Rend által kiadott áttekintés az itt eltemetett Habsburgok lajstroma, melyet időről időre rövidebb Habsburg-életrajzok szakítanak meg. Papírcsíkkal erősített, fűzött, halványan foltos kiadói borítóban. Jó példány.
19182.

Die Kaisergruft bei den PP. Kapuzinern in Wien. Eins historisch-chronologisches Werzeichnis aller daselbst ruhenden höchsten Personen bis auf die heutige Zeit. [Bécs] Wien, 1915. (Verlag des Kapuziner-Ordens) Druck von Rudolf Brzezowsky & Söhne. 31 + [1] p. A Habsburg-család hagyományos temetkezőhelye 1633 óta a Hofburg szomszédságában levő kapucinus kolostor kriptája. A kapucinus rend helyi kolos...

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,44
13,71
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
19183.

Pásztor Mihály: A százötven éves Lipótváros. A szerző, Pásztor Mihály (1876-1944) újságíró, közgazdasági szakíró által Jajczay János (1892-1976) művészettörténész részére DEDIKÁLT példány! Statisztikai Közlemények 93. kötet 4. szám. Bp., 1940, Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala, 223+3 p.+ 8 (térkép, közte 5 kihajtható, 1 színes.) Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, számos kijár...

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben. I-III. köt. Ludwig Rohbock illusztrációival. Bp., 1987, Európa. Reprint kiadás. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, jó állapotban, kiadói papírtokban, kísérőfüzet nélkül. + "Igazságot Magyarországnak! / Justice for Hungary!" modern irredenta képeslap, 21x14,5 cm
19184.

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000
Dejeu, Petre:  Institutiunile culturale din municipul Oradea si judetul Bihor. (Dedikált.) [Bukarest-Nagyvárad-Lipcse] Bucuresti-Oradea-Leipzig, 1937. Szerző (Tipografia Franklin, Oradea). 318 p. A szerző latin nyelvű dedikációja: ,,Illustrissimo ad Clarissimo Domino Rectori Polytechnici Budapestiensis Prof. dr. phil. Alex. Imre, quondam suo magistro qua signum gratitudinis et affectionis Auctor: P. Dejeu. Magno-Varadini, die 2. Febr. 1938". Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal kísért nagyváradi és Bihar megyei helytörténeti monográfia. A kissé szelektív emlékezetű román szerző természetesen komoly figyelmet szentel a magyar hódítás előtti időknek, melyben dáko-román jelenlétet feltételez. A középkor kulturális eredményei után bőségesen ismerteti a helyi ortodox román kultúra fejlődéstörténetét. Az emlékezetes látószögű városi és vármegyei monográfiát a román történettudomány a mai napig nagy becsben tartja, egyes román szaktörténészek az 1990-es években megjelent, magyar kiadású Nagyvárad-monográfiákon is számonkérik Petre Dejeu-alapművének - magyar szempontból teljesen érthető - mellőzését. (Monografia municipiului Oradea si Judetului Bihor, Volumul II.) Prov.: Imre Sándor. [Imre Sándor (1877-1945) pedagógus, művelődéspolitikus. Kolozsvári egyetemi, majd tanári évei után a pedagógiatudomány elismert művelője, előbb Szegeden, majd Budapesten.] Aranyozott gerincű korabeli egészvászon kötésben, az eredeti fedőborítók bekötve.
19185.

Dejeu, Petre: Institutiunile culturale din municipul Oradea si judetul Bihor. (Dedikált.) [Bukarest-Nagyvárad-Lipcse] Bucuresti-Oradea-Leipzig, 1937. Szerző (Tipografia Franklin, Oradea). 318 p. A szerző latin nyelvű dedikációja: ,,Illustrissimo ad Clarissimo Domino Rectori Polytechnici Budapestiensis Prof. dr. phil. Alex. Imre, quondam suo magistro qua signum gratitudinis et affectionis Auctor: ...

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,44
13,71
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
19186.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
Minimális ajánlat:
1 000 Ft
1 000 1 200 1 400
A Váci Múzeum-Egyesület évkönyvei:  A Váci Múzeum-Egyesület 1917--ben. Összeáll.: Melha Endre.;  A Váci Múzeum-Egyesület 1918.-i évkönyve. Szerk.: Tragor Ignác. Felvágatlan példány.;  A Váci Múzeum-Egyesület 1922-ben./26-ban./27-ben./28-ban./29-ban./30-ban. Összesen: 8 szám. Bp., 1918-1931.,Pestvidéki Nyomda, 33 p.; 24 p.; 16 p.; 20 p.; 27 p.; 27+3 p.;31+1 p./19+1 p. Papírkötések, változó állapotban, két szám utolsó lapja gyűrött és az egyiken kisebb szakadás.
19187.

A Váci Múzeum-Egyesület évkönyvei: A Váci Múzeum-Egyesület 1917--ben. Összeáll.: Melha Endre.; A Váci Múzeum-Egyesület 1918.-i évkönyve. Szerk.: Tragor Ignác. Felvágatlan példány.; A Váci Múzeum-Egyesület 1922-ben./26-ban./27-ben./28-ban./29-ban./30-ban. Összesen: 8 szám. Bp., 1918-1931.,Pestvidéki Nyomda, 33 p.; 24 p.; 16 p.; 20 p.; 27 p.; 27+3 p.;31+1 p./19+1 p. Papírkötések, változó állapotb...

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
19188.

Az Osztrák-Magyar monarchia népeit bemutató könyvsorozat: Vlach, Jaroslav, Helfert, Joseph Alexander von: Die Völker Oesterreich-Ungarns. Ethnographische und culturhistorische Schilderungen 6 kötet (a 8-ból): Die Deutschen; Die Čecho-Slaven; Die Kroaten, Die Tiroler und Vorarlberger, Die Deutschen in Ungarm uns Siebenbürgen . Die Polen und Ruthenen in Galizien. Wien, 1882-1883. Prohaska, Aranyozot...

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 800 Ft
9,84
10,86
Minimális ajánlat:
3 800 Ft
3 800 4 400 5 000
19189.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
Minimális ajánlat:
1 000 Ft
1 000 1 200 1 400
19190.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43
Minimális ajánlat:
1 200 Ft
1 200 1 400 1 600
Stanley, Henry M.: In dunkelsten Afrika. Erster Band. Leipzig, 1891, Brockhaus. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
19191.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
3 db Kiskunhalas helytörténeti könyv: Fekete Dezső: Húsz év Kiskunhalas krónikájából. (1944. okt. 23 - 1964. dec. 31.) Kiskunhalas, 1984, Kiskunhalas Város Tanácsa. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. + Gacsári Kiss Sándor: Kiskunhalas - Alsóvárosi Római Katolikus Plébánia története. Kiskunhalas, 1991, Római Katolikus Egyházközség. Kiadói tűzött papírkötés, kissé koszos, ázott, foltos borítóval. + Kiskunhalas. Helytörténeti monográfia I. Szerk.: Janó Ákos. Kiskunhalas, 1965, Városi Tanács Végrehajtó Bizottsága. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, kissé sérült, foltos kiadói papír védőborítóban.
19192.

3 db Kiskunhalas helytörténeti könyv: Fekete Dezső: Húsz év Kiskunhalas krónikájából. (1944. okt. 23 - 1964. dec. 31.) Kiskunhalas, 1984, Kiskunhalas Város Tanácsa. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. + Gacsári Kiss Sándor: Kiskunhalas - Alsóvárosi Római Katolikus Plébánia története. Kiskunhalas, 1991, Római Katolikus Egyházközség. Kiadói tűzött papírkötés, kissé koszos, ázott, foltos bo...

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 800 Ft
9,84
10,86
Minimális ajánlat:
3 800 Ft
3 800 4 400 5 000
19193.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43
Minimális ajánlat:
1 200 Ft
1 200 1 400 1 600

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft