Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 290

Féja Géza: Viharsarok. Az Alsó-Tiszavidék földje és népe. Bp., Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
19036.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Posewitz Tivadar: A Szepesi középhegység. A Szepesség. Utazási kézikönyv. II. köt. Bp., 1909,"Pátria",176+2 p.+12 t. Harmadik, javított és bővített kiadás. Gazdag képanyaggal, fekete-fehér képekkel, alaprajzokkal, térképvázlatokkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, foltos borítóval.
19037.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Szabó T. Attila - Gergely Béla: A kolozsmegyei Borsavölgy helynevei. Az egyik szerző, Szabó T(örpényi) Attila (1906-1987) erdélyi magyar nyelvész, történész, irodalomtörténész, néprajzkutató által DEDIKÁLT példány. Bevezetéssel és jegyzetekkel közzéteszi - - és - -. Borsavölgyi Kutatasok Nyelvsézet. Kolozsvár, 1945, Erdélyi Tudományos Intézet,(Minerva-ny.), 208+1 p.+6 (térképek) t. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval és sérült gerinccel.
19038.

Szabó T. Attila - Gergely Béla: A kolozsmegyei Borsavölgy helynevei. Az egyik szerző, Szabó T(örpényi) Attila (1906-1987) erdélyi magyar nyelvész, történész, irodalomtörténész, néprajzkutató által DEDIKÁLT példány. Bevezetéssel és jegyzetekkel közzéteszi - - és - -. Borsavölgyi Kutatasok Nyelvsézet. Kolozsvár, 1945, Erdélyi Tudományos Intézet,(Minerva-ny.), 208+1 ...

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 800 Ft
9,84
10,86
Minimális ajánlat:
3 800 Ft
3 800 4 400 5 000
Csapodi Csaba:  Bars megye verebélyi járásának nemzetiségi viszonyai az újkorban. Budapest, 1942. Magyar Történettudományi Intézet - Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. (Különnyomat a Magyar Történettudományi Intézet 1942. évi Évkönyvéből.) 85 + [1] p. + 5 térkép. Egyetlen kiadás. Csapodi Csaba (1910-2004) művelődéstörténész, könyvtörténész. Kismonográfiájában a Garam menti Bars vármegye népmozgalmát, nemzetiségi arányszámait követi figyelemmel. A bányavárosokat védelmező, magyarok lakta síkvidéki járást a törökdúlás erősen érintette, falvait számos alkalommal felégették, pusztává váló településein csak részben indult meg új élet, nemzetiségi összetétele pedig részben a 18. századi morva telepítéssel, részben a korábbi magyar-szlovák nyelvhatár délebbre húzódásával lassan átformálódott. A kismonográfia adatai levéltári kutatásokon, adóösszeírásokon alapulnak. Fűzve, feliratozott, hiányos gerincű, enyhén sérült, javított kiadói borítóban.
19039.

Csapodi Csaba: Bars megye verebélyi járásának nemzetiségi viszonyai az újkorban. Budapest, 1942. Magyar Történettudományi Intézet - Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. (Különnyomat a Magyar Történettudományi Intézet 1942. évi Évkönyvéből.) 85 + [1] p. + 5 térkép. Egyetlen kiadás. Csapodi Csaba (1910-2004) művelődéstörténész, könyvtörténész. Kismonográfiájában a Garam menti Bars vármegye népmozgalmá...

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
[Leden, Christian (1892-1957)] K. Leden: Kjuvatin jégmezői. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Ford.: Mihalik László. Bp.,[1930], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t.+244 p.+16 t. (fekete-fehér fotók)+ 1 (kihajtható térkép) t. Gazdag szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.
19040.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
19041.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
Vörös Márton: A szerencsés expedíció. Hans W. Ahlmann kutató útja az északi jégvilágba. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötés gerincén, a hátsó kötéstáblán kopásnyomok és a sarkakon kopásnyomok, egyébként jó állapotban.
19042.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
[Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. de Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Ford.: Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+(3) p.+28 (fekete-fehér képek) t. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötés, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, néhány kijáró lappal.
19043.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
Minimális ajánlat:
1 000 Ft
1 000 1 200 1 400
Szabó Zoltán: Cifra nyomorúság. A Cserhát, Mátra, Bükk földje és népe. Bp., Cserépfalvi. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
19044.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,25
15,71
Minimális ajánlat:
5 500 Ft
5 500 6 500 7 500
Deák Gábor - Gyimesi Sándor: Olvasókönyv Borsod-Abaúj-Zemplén megye és Miskolc város történetéhez. Miskolc, 1965. Kiadói papírkötés, gerincnél levált, kopottas állapotban.
19045.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Rainer Pál: Ádám Iván veszprémi kanonok pálos kolostorokról készült rajzai a veszprémi Laczkó Dezső Múzeumban. Veszprém, 2016. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19046.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
19047.

Licitálható
Kikiáltási ár:
400 Ft
1,04
1,14
Minimális ajánlat:
400 Ft
400 500 600

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft