Bársony István: Az én világom. A szerző, Bársony István (1855-1928) vadász, író, újságíró által DEDIKÁLT példány. Bp., 1925, Stádium, 1 t. + 328 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos borítóval, szakadozott borítószélekkel és sérült gerinccel, néhány lap szélén kis szakadásokkal, kissé foltos lapokkal.
Heltay István: A róka ökológiája és vadászata. Bp.,1989, Mezőgazdasági, 175+1 p.+4 (fekete-fehér táblák) t. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, javított kiadói papír védőborítóban, de belül jó állapotban.
Homoki Nagy István: Szárnyas vadászmesterek. Fotóriport a vadászmadarakról. Írta és fényképezte Homoki Nagy István. Budapest, 1947. Országos Természettudományi Múzeum - Egyetemi Nyomda. 1 t. (címkép) + 61 + [3] p.+ 65 t. (egy színes, 64 kétoldalas). Egyetlen kiadás. A jogász végzettségű természetjáró és amatőr fotós Homoki Nagy István (1914-1979) karrierje 1945-ben fordult végleg a természetfilme...
Hedges, F[rederick] A[lbert] Mitchell: Battles With Giant Fish. With Illustrations from Photographs by Lady Richmond Brown. London, (1925). Duckworth & Co. (Printed by Hazell, Watson and Viney Ltd.) 1 t. (címkép) + 307 + [1] p. + 31 t. Frederick Albert Mitchell Hedges (1882-1959) angol utazó, kalandor, médiaszemélyiség. Fiatal korában apja tőzsdei cégénél dolgozott, majd egzotikus utazásokra in...
Igali-Mészáros József: Magyar vizeken. Bp., [1942], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 151+(5) p. Egyetlen kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón apró kopásnyomokkal, jó állapotban.
Széchenyi Zsigmond: Ahogy elkezdődött. Egy magyar vadász hitvallása. Bp., 1961. Szépirodalmi. Schell József illusztrációival. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.;
R. T. Peterson - G. Mountfort - P. A. D. Hollom: Európa madarai. Magyar viszonyokhoz alkalmazta Dr. Tildy Zoltán. Bp., 1977, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés.;