1788 Darma, (Ung megye) Leiba Herskovics zsidónak elzálogosított írtás ügyében való bírói döntés miszerint a z elzálogosított birtok helyett elég annak termését átadni a zsidónak, mert az is bőven fedezi a rá adott pénzt, a birtok pedig sokszorosa lenne ennek az összegnek. Magyar nyelven
Eli Netzer: Mot Ha'Kanarit (The Death of the Canary/A kanári halála.)Feltehetőleg a szerző, Eli Netzer (1933-) által DEDIKÁLT példány. Valamint benne a szerző, Eli Netzer autográf magyar nyelvű levelével. hn., én., Kibbutz Erzi HaShomer HaTzair Publishing House. Héber nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval.
1934 Mult és Jövő XXIV. évf. 1934. szept. Zsidó Irodalmi, művészeti, társadalmi és kritikai folyóirat. Szerk.: Dr. Patai József. Kiadói szecessziós papírkötés, szakadt, kissé kopott, kissé foltos borítóval, a borítóelvált a füzettől, foltos.
1941 Az Áhávász Reim Országos Felebaráti Szeretet Egylet zsebnaptára 1941-42. (5702.) Bp., Gewürcz Ferdinánd-ny., 104 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült borítóval. + A naptárhoz mellékelt tájékoztató és postai csekk
Judaika levelezés tétel: Heller Bernát professzornak írt 5 db levél, levelezőlap, Dr. Weiss Ábrahám által, illevbe Bacher Vilmos (1850- 1913.) zsidó származású orientalista, rabbinak írt levelek össz 11 db
1939 Hirdetmény: Iparosok és kereskedők bejelentési kötelezettsége a zsidók közéleti és gazdasági térfoglalásának korlátozásáról szóló törvényes rendelkezések értelmében, Nagykőrös 48x51 cm hajtva