cca 1920-1930 rövidi Maxon Lajos m. kir. tábornok névjegykártyája (1921-ben a Nemzeti Hadsereg Pécset szerb uralom alól felszabadító csapatainak egyik parancsnoka), 10x6 cm
1919 Stobbe Kálmán (1883-1936) építőmester, díszlettervező, labdarúgó, a magyar válogatott edzője pecséttel jelzett fotója, a Krasznaja Recska, Rjecska, Krasnaia- Rjetschka (Vladivostok) hadifogoly tárborban tartott osztrák színházi előadás (Szép Heléna);. feliratozott / Austrian play in the Krasnaia- Rjetschka (Vladivostok) Japanese-Russian POW (prisoner of war) camp. photo 13x7 cm
1914-1917 Zeke Gyula egészségügyi főhadnagy, katonai kórház felügyelő által vezetett sebészeti kórtörténeti jegyzőkönyv. Benne név, kór, a műtét napja, a műtét neve, és a műtő nevével, összesen 440 műtéttel. Félvászon-kötésben, kopott borítóval, néhány kijáró lappal, foltos lapokkal, 21 sztl. lev.
1915-1918 Michailovits György huszár főhadnagy, a cs. és kir. 10. huszárezred tagja részére kiállított szabadságigazolvány és menetlevél, bélyegzésekkel, foltos, sérült állapotban