1948 Őrsvezető, az Úttörő Mozgalom havi folyóirata I. évf. 1. sz. (induló szám), 1948. okt. 15. Szerk.: Pajzs Istvánné. Kiadói tűzött papírkötés. + 1949 Világifjúsági Találkozó (VIT) Budapest, képes ismertető kiadvány, az Úttörő Mozgalom kiadása
1948 Új Ember Almanachja. A köz- és gyakorlati élet tájékoztatója. Szerk.: Nagy Miklós, Saád Béla. Bp., Légrády, 224 p. Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen kis sérülésekkel, belül jó állapotban.
1949-1952 A Népművelési híradó -5. évfolyama két kötetbe kötve, Vészi János (1927-2003) újságíró, író, művelődéskutató a lap főszerkesztőjének névbejegyzésével.
1949 Derkovits Gyula és Dési Huber István 16 grafikája. A Vallás- és Közoktatásügyi Minisztérium Művészeti Főosztályának szerkesztésében. Bp., 1949, Athenaeum. Kiadói szakadt papír mappában, 2 db reprodukciós grafika hiányzik. Lapméret: 35x25 cm.
[Aprónyomtatvány] Marosán György Nagybudapest képviselőjelöltje. Az 1949. május 15-re kitűzött országgyűlési választások képviselőjelölti ajánlója. (1949) Budapest, [1949]. Szikra Nyomda Nemzeti Vállalat. [4] p. Az 1949. évi országgyűlési választások volt az ország történetének első, teljesen tét nélküli választása, rajta ugyanis egyetlen szervezet, az 1949. február 1-jével létrejött Magyar Függet...