cca 1650-1920 A Borsod vármegyének több szolgabírót is adó Vass család családi irat hagyatéka (sajószentpéteri Vass István, majd fia Vass Lőrinc, valamint felmenőik) akadémiai bizonyítványok, végrendeletek, családi okmányok, levelek, újságkivágások vegyes állapotban
1787 Tiszapéterfalva (ukránul [Pijterfolvo], Nagyszöllős Ugocsa vármegye tanuvallatási jegyzőkönyvek a Kőbe család nemességének igazolása tárgyában latin nyelven valamint latinul. Összesen 4 beírt oldalon
1796 Füzesgyarmatról a mogyorósi Ilosvay Ferencnek küldött levél Fülpösre több helyi neme áltat aláírt és levélbe írt oklevél másolattal + 1732 Szatmár megye előtti jegyzőkönyv magyar nyelven
XIX. sz. eleje Vera effigies sacri vultus domini nostri Jesu Christi, Presso Luigi Razzani in Banch Nuovi, Veronika kendő másolatának egyházi viaszpecséttel hitelesített vallási kegytár, rézmetszet, selyem, töredezett viaszpecséttel, foltos, hajtott, 34x27 cm
1826 Apatin (Abthausen), ács-mesterlevél, német nyelven, rézmetszet, alul díszes címerrel, sc: Zombor. Christoph Hartvig Anno 1791, hajtott, jó állapotban, 31,5x43 cm
cca 1842-1878 Régi német nyelvű jegyzetkönyv, feltehetőleg gazdasági bejegyzések, a könyv elején 43 sztl. lev.-en bejegyzések, az azt követő 2 lapon firka, a többi része üres. Bőrkötésben, kopott borítóval, a könyv teste kijár, a lapok egy része elvált a könyvtesttől, az első két lap sérült, egy lap szélén hiánnyal, a lapokon apró kis lyukakkal.