1948 Vác, Pétery József (1890-1967) váci püspök levele Tóth Tihamér püspük boldoggá avatása ügyében, Pétery József autográf aláírásával, egy géppel írt oldal, hajtásnyomokkal, lap alján kisebb szakadással.
1952 Bóna László: A béke, mint a civitas dei rendező elve. Gépelt kézirat, 135 p. Kartonált papírkötésben, sérült, ragasztott gerinccel, helyenként bejegyzésekkel.
1953-2002 Szabó Károly (1926-2009) cukrászmester, a puchbergi és a szentendrei marcipán múzeum alapítójának dokumentumai: Otto Kaserer bécsi vendéglős ajánlólevele, melyet Szabó Károly Libanonba való távozásakor állított ki (1953); ausztriai működési engedélye; német nyelvű levelezések (közte egy üres boríték is); össz. 5 db
1955 Estoril, 1955. XII. 21., vitéz nagybányai Horthy Miklós (1868-1957) saját kézzel írt levele, aláírásával, Halmai Jenőnek Münchenbe. "...A mi a világpoltikai helyzetet illeti, azt szoktam mondani, hogy az a nyugat gyávasága folytán olyan lehetetlen, hogy kell egy energikus változásnak jönni. - Az amerikai törvények sem felelnek meg a mai kívánalmaknak. Az elnö...
1959 Füsi József (1906-1960) író, műfordító gépelt, aláírt levele Szekeres György (1914-1973) újságíró, műfordító, az Európa Kiadó irodalmi szerkesztőjének részére, amelyben említi Ady Endre nevét is.
cca 1960 Varga Mátyás (1910-2002) grafikus, díszlettervező által készített színpadi látványtervek, össz. 14 db. Klf. technikák, papír, egyik jelzett. Klf. méretekben.
cca 1961 Bálint Lajos, szül. Bleier (1886-1974) műkritikus, dramaturg, író, műfordító, a Thália Társaság egyik megalapítójának és titkárának vegyes színházi témájú írásai (tanulmányok, vázlatok): Jászai Mari, P. Márkus Emília, Szacsvay Imre színművészekről, a Thália Társaságról szóló írások, stb.; egy mappányi vegyes gépirat, helyenként kézzel írt javításokkal. Változó állapotban, iratgyűjtő mappá...