https://darabanth.com/
Tétel

Katalógusszám:

30421.
26. Lezárult nagyárverés
Falerisztika

Leírás:

1830/1910. "A Magyar Királyi Szent István-rend kiskeresztje" zománcozott arany kitüntetés, mellszalag nélkül. Újraadományozott kitüntetés, a keresztet az 1870-es éveket megelőzően készítették, fémjel ezért nem található rajta, míg a korona és a medalion részt a Kancellárián az 1900-as évek elején a modernebb típusra cserélték. Eredeti "Rothe - Wien" gyártói jelzésű, kicsit sérült tokban. T:2 a medalion hátlapja hiányzik, kissé hajlott fül, alatt apró ütésnyom / Hungary 1830/1910. "Royal Hungarian Order of St. Stephen, Small Cross" enamelled gold decoration, without ribbon. Re-awarded, the cross was made sometime before 1870 and therefore it is without hallmark. The Crown and Medallion parts were replaced with modern types by the Chancellery during the early 1900's. In original, somewhat damaged case with "Rothe - Wien" maker's mark. C:XF reverse side of the medallion is missing, small ding below the slightly curved ear NMK 19.

Kikiáltási ár:

600 000 Ft

14

Ajánlatom:

0 Ft

Megosztás:

Facebook Twitter G +

Tétel fotót készítette: tóth_tamás_géza

  • Hétfő-Szerda: 10-17

© 2011-2017 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
https://darabanth.com/hu/feltetelek/#privacy_policy