https://darabanth.com/

Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 25

Johannes Amos Comenius (1592-1670): Orbis sensualium pictus; hoc est: Omnium fundamentalium in mundo rerum, & in vita actionum, pictura et nomenclatura, cum titulorum indice. A látható világ: az-az: E világon levő minden jelesebb dolgoknak, és ez idei élethez tartozandó foglalatosságoknak, le-rajszolások és meg-nevezések, a titulusoknak lajstromával.  Leutschoviae (Lőcse), 1728, Typis Breverianis(Brewer-nyomda.), 28+273+11 p. Korabeli kissé kopottas félbőr-kötés, a kötéstáblák belsején, és az elülső szennylapokon korabeli jegyzetekkel, foltos lapokkal, 273 oldalon rontott számozással (262), Bubenka Jónás (1650-1705) lőcsei evangelikus tanár, fametsztő 153 szövegközti fametszetes illusztrációjával, négy nyelven, latin, német, magyar és lengyel nyelven. / Johannes Amos Comenius (1592-1670): Orbis sensualium pictus. Leutschoviae (Levoča /Leutschau), 1728, Typis Breverianis(Brewer), 28+273+11 p. Contemporary little bit worn half-leather-binding, with contemporary writings on the back of covers, and the first shield page, with spotty pages, with wrong numbering on the last page (262), the correct numbering is 273 page, with 153 pieces woodcut illustrations by Jonas Bubenka (1650-1705), in four language, Latin, German, Hungarian, and Polish.
15000.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
335.570
364.964
0.333
BTC
Budapest et environs avec la Hongarie. Decription illustrée. Bp., é.n. (cca 1910), Hornyánszky, 128 p. Kiadói illusztrált papírkötés, fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva, francia nyelven. Szép állapotban. / In French, paper binding, richly illustrated, in good condition
15001.

Nincs eladva
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
16.779
18.248
0.017
BTC
cca 1930 Die Königliche Burg in Budapest. Bp., é.n., May János Nyomdai Műintézet Rt., 12 l. Kiadói tűzött papírkötés, fekete-fehér fotókkal, alaprajzzal, korabeli reklámokkal, német nyelven. / Paperbinding, in German language.
15002.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
10.067
10.949
0.010
BTC
Dr. F. Förster: Touristenführer in Wiens Umgebungen. Wien, 1871, Becksche Universitäts-Buchhandlung (Alfred Hölder), 110 p. Kiadói félvászon-kötés, foltos-kopottas borítóval, foltos lapokkal, térkép nélkül, német nyelven./ Half-linen-binding, with worn and spotty cover, with spotty pages, without map, in German language.
15003.

Dr. F. Förster: Touristenführer in Wien's Umgebungen. Wien, 1871, Beck'sche Universitäts-Buchhandlung (Alfred Hölder), 110 p. Kiadói félvászon-kötés, foltos-kopottas borítóval, foltos lapokkal, térkép nélkül, német nyelven./ Half-linen-binding, with worn and spotty cover, with spotty pages, without map, in German language.

Nincs eladva
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
16.779
18.248
0.017
BTC
Giovanni Francesco Gemelli Careri: Giro Del Mondo Del Dottor D. Gio. Francesco Gemelli Careri. Tomo Nono cioé Aggiunta a Viaggi di Europa ove si contiene Spezialmente Il viaggio della Maestá di Carlo III. de Vienna a Barcellona, e quanto e accaduto di piú notabile in guerra dalla morte del Serenissimo Carlo II. fino al presente. Velence, 1719, Sebastiano Coleti, 288 p.   Giovanni Francesco Gemelli Careri (Taurianova 1651- Nápoly 1725) itáliai jogász, kalandor és utazó. Nápolyban a jezsuita kollégium jogot tanult, és itt is doktorált, majd jogi pályára lépett. 1685-ben otthagyta az állását és körbeutazta Európát, eközben részt vett a Buda felszabadítására indult hadjáratban. 1687-ben tér vissza Nápolyba, majd megírja a magyarországi, és az európai útját is. (1689 Relazione delle Campagne dUngerhia, 1693 Viaggi in Europa)  1693-ban világ körüli útra indult, később az öt évig tartó utazásról írta az 1699-ben kiadott Giro del Mondo c. művet. Ez az útja inspirálhatta később Jules Vernét a Nyolcvan nap alatt a föld körül c. könyv megírására.  A könyv Gemelli Viaggi di Europájának folytatása, (és a kilenc kötetes Giro del Mondo utolsó kötete) kiegészítve III. Károly (1685-1740) útjával Bécsből Barcelonába 1705-ben. II. Károly (1661-1700) spanyol király halála után, ami közvetlen vezetett a spanyol örökösödési háborúhoz (1701-1715)  Korabeli papírkötésben, a gerincén cím felirattal Gemelli Giro del Mondo T. VIIII., olasz nyelven, az elülső kötéstábla belsején Ad usum F. Josephi Antonii Ferrari Min. Con. de Modoetia kézírással bejegyezve, a címoldal belsején kissé kopottas pecsét Congregatio Minorum Conventualium Sancti Francisci Lombardiae Australis. Giuseppe Antonio Ferrari (?-1775) monzai ferences szerzeteshez, teológushoz, filozófushoz köthető bejegyzés, amit a pecsét is megerősít.  Szép állapotú. Ritka és különleges darab. /  Giovanni Francesco Gemelli Careri: Giro Del Mondo Del Dottor D. Gio. Francesco Gemelli Careri. Tomo Nono cioé Aggiunta a Viaggi di Europa ove si contiene Spezialmente Il viaggio della Maestá di Carlo III. de Vienna a Barcellona, e quanto e accaduto di piú notabile in guerra dalla morte del Serenissimo Carlo II. fino al presente. Venice, 1719, Sebastiano Coleti, 288 p.   Giovanni Fransesco Gemelli Careri (Taurianova 1651- Naples 1725), Italian lawyer, adventurer and traveller. He learned law in the College of Jesuits in Naples, and doctorated here. Then he was working as a lawyer. In 1685 he travelled around Europe, and in Hungary he joined to the Christian armies besieging Buda. He returned to Naples in 1687 and wrote the Hungarian, and European trips.  He went to world tour in 1693, it lasted for five years, and this trip may have inspired the work of Jules Vernes Around the World in Eighty Day. This book is the last piece of the Giro del Mondo, and the next sequel of the Viaggi of Europa, with some addition of the trip of Charles III (1685-1740) in 1705, from Vienna to Barcelona, after the death of Charles II. (1661-1700) king of Spain. The death of Charles II. led to the war of the spanish succestion. (1700-1715)  Contemporary paperbinding, with title writing on the spine Gemelli Giro del Mondo T. VIII., in Italian language, with a handwriting on the back of the first cover Ad usum F. Josephi Antonii Ferrari Min. Con. de Modoetia, with seal on the back of the front page Congregatio Minorum Conventualium Sancti Francisci Lombardiae Australis. It refering to Giuseppe Antonio Ferrari (?-1775) Franciscan friar (theologist, and philosopher) in the Italian city of Monza (Modoetia).  In good condition. Rare and special.
15004.

Giovanni Francesco Gemelli Careri: Giro Del Mondo Del Dottor D. Gio. Francesco Gemelli Careri. Tomo Nono cioé Aggiunta a Viaggi di Europa ove si contiene Spezialmente Il viaggio della Maestá di Carlo III. de Vienna a Barcellona, e quanto e accaduto di piú notabile in guerra dalla morte del Serenissimo Carlo II. fino al presente. Velence, 1719, Sebastiano Coleti, 288 p. Giovanni Francesco Gemelli Careri (Taurianova 1651- Nápoly 1725) itáliai jogász, kalandor és utazó. Nápolyban a jezsuita kollégium jogot tanult, és itt is doktorált, majd jogi pályára lépett. 1685-ben otthagyta az állását és körbeutazta Európát, eközben részt vett a Buda felszabadítására indult hadjáratban. 1687-ben tér vissza Nápolyba, majd megírja a magyarországi, és az európai útját is. (1689 'Relazione delle Campagne d'Ungerhia', 1693 'Viaggi in Europa') 1693-ban világ körüli útra indult, később az öt évig tartó utazásról írta az 1699-ben kiadott 'Giro del Mondo' c. művet. Ez az útja inspirálhatta később Jules Vernét a Nyolcvan nap alatt a föld körül c. könyv megírására. A könyv Gemelli Viaggi di Europájának folytatása, (és a kilenc kötetes 'Giro del Mondo' utolsó kötete) kiegészítve III. Károly (1685-1740) útjával Bécsből Barcelonába 1705-ben. II. Károly (1661-1700) spanyol király halála után, ami közvetlen vezetett a spanyol örökösödési háborúhoz (1701-1715) Korabeli papírkötésben, a gerincén cím felirattal 'Gemelli Giro del Mondo T. VIIII.', olasz nyelven, az elülső kötéstábla belsején 'Ad usum F. Josephi Antonii Ferrari Min. Con. de Modoetia' kézírással bejegyezve, a címoldal belsején kissé kopottas pecsét 'Congregatio Minorum Conventualium Sancti Francisci Lombardiae Australis'. Giuseppe Antonio Ferrari (?-1775) monzai ferences szerzeteshez, teológushoz, filozófushoz köthető bejegyzés, amit a pecsét is megerősít. Szép állapotú. Ritka és különleges darab. / Giovanni Francesco Gemelli Careri: Giro Del Mondo Del Dottor D. Gio. Francesco Gemelli Careri. Tomo Nono cioé Aggiunta a Viaggi di Europa ove si contiene Spezialmente Il viaggio della Maestá di Carlo III. de Vienna a Barcellona, e quanto e accaduto di piú notabile in guerra dalla morte del Serenissimo Carlo II. fino al presente. Venice, 1719, Sebastiano Coleti, 288 p. Giovanni Fransesco Gemelli Careri (Taurianova 1651- Naples 1725), Italian lawyer, adventurer and traveller. He learned law in the College of Jesuits in Naples, and doctorated here. Then he was working as a lawyer. In 1685 he travelled around Europe, and in Hungary he joined to the Christian armies besieging Buda. He returned to Naples in 1687 and wrote the Hungarian, and European trips. He went to world tour in 1693, it lasted for five years, and this trip may have inspired the work of Jules Verne's Around the World in Eighty Day. This book is the last piece of the 'Giro del Mondo', and the next sequel of the Viaggi of Europa, with some addition of the trip of Charles III (1685-1740) in 1705, from Vienna to Barcelona, after the death of Charles II. (1661-1700) king of Spain. The death of Charles II. led to the war of the spanish succestion. (1700-1715) Contemporary paperbinding, with title writing on the spine 'Gemelli Giro del Mondo T. VIII.', in Italian language, with a handwriting on the back of the first cover 'Ad usum F. Josephi Antonii Ferrari Min. Con. de Modoetia', with seal on the back of the front page 'Congregatio Minorum Conventualium Sancti Francisci Lombardiae Australis'. It refering to Giuseppe Antonio Ferrari (?-1775) Franciscan friar (theologist, and philosopher) in the Italian city of Monza (Modoetia). In good condition. Rare and special.

Nincs eladva
Kikiáltási ár:
32 000 Ft
107.383
116.788
0.107
BTC
15005.

Nincs eladva
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
10.067
10.949
0.010
BTC

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Hasznos információ:

Megtekintett kategóriák

Aktuális híreink

Aukciós vásárlói jutalék: 22%

298. aukció:
Elszámolás: június 6-tól

299. aukció:
Elszámolás: június 20-tól
Fizetési határidő: június 16.

300. aukció:
Megtekintés: június 12 - 15 között;
Tételek átvétele: június 19-én, 10 órától;
Fizetési határidő: június 30;
Elszámolás: július 11-től

27. Nagyárverés:
Elszámolás: június 26-tól

  Eseménynaptár

  • Hétfő-Szerda: 10-17

© 2011-2017 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
https://darabanth.com/hu/feltetelek/#privacy_policy