Paris vu par André Kertész. Texte de Pierre Mac-Orlan. Paris, 1934, Éditions d'Histoire et d'Art. Párizs-fotóalbum André Kertésztől, kiadói papírkötésben, mellékelve a szerző Ruszka László (1936) által készített időskori portréja, hátoldalán "André Kertész mosolya állandóan éltet! 1975 Arles" felirattal és szerzői pecséttel (a kötés viseltes) / Paperback photo album by André Kertész, togethe...
Vergillius Maro Publiusnak Georgikonja. Az-az gazdaságra tanító versei. Ford. Kőszegi Rájnis József. Az ő halála után kiadta Kondé József Benedek. Pesten, 1814. Trattner. LXVIII, 288p. Korabeli papírkötésben, gerincén címkével.
M. T. Ciceronis: Epistolarum selectarum libri tres. Quos Notis illustravit Joannes Gasparus Schröderus. Addita est vita Ciceronis a Dionysio Lambino collecta. Debrecini, 1767, excudit Stephanus Margitai Typogr. Korabeli, bordázott, már megkopott aranyozású egészbőr kötésben, Farkas István debreceni rézmetsző diák címképével, kétszínnyomású címlappal, rajta fametszetű vignettával, valamint könyv- é...
Durand, David: Az első embernek el-esése és az azt követő mind szomorú, mind örvendetes dolgok hét énekbe foglaltattva Magyar nyelvre fordította Göböl Gáspár. Pest, 1789. Trattner Mátyás. 212 p. Fűzve, korabeli papírkötésben. Első kiadás!
M. Fried[rich]. Christian Baumeister: Elementa philosophiae recentioris usibus iuventutis scholasticae accommodata, et pluribus sententiis exemplisque ex veterum scriptorum romanorum monimentis illustrata. Editio novissima. Lipsiae, 1770, sumtibus Io. Friderici Gleditschii. Korabeli, aranyozott, bordázott gerincű egészbőr kötésben, festett lapszélekkel, címképen a szerző portréjával, a címlapon vi...
Francisco Babai: Ungariae reges, eorum genealogia, acta item illustriora, et fata compendio metrico deducta. Tyrnaviae (Nagyszombat), 1773. Újrakötve, kartonált, a címlapon vignettával. Apró sérülés a gerincen
Báró Kemény Zsigmond Összes Művei IX-XI.: Történelmi és irodalmi tanulmányok I-III. Kiad. Gyulai Pál. Bp., 1907, Franklin-Társulat. Kiadói, egységes, aranyozott, félvászon sorozatkötésben, márványozott lapszélekkel, az I. kötet címképén a szerző portréjával, ex librisszel, szép állapotban
Báró Kemény Zsigmond hátrahagyott munkái. Sajtó alá rendezte, bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta Papp Ferencz. B. Kemény Zsigmond születésének századik fordulójára kiadja a Kisfaludy-Társaság. Bp., 1914, Franklin-Társulat. Kiadói, aranyozott félvászon kötésben, márványozott lapszélekkel, szép állapotban (ex librisszel)