Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 29

Paris vu par André Kertész. Texte de Pierre Mac-Orlan. Paris, 1934, Éditions d'Histoire et d'Art. Párizs-fotóalbum André Kertésztől, kiadói papírkötésben, mellékelve a szerző Ruszka László (1936) által készített időskori portréja, hátoldalán "André Kertész mosolya állandóan éltet! 1975 Arles" felirattal és szerzői pecséttel (a kötés viseltes) /  Paperback photo album by André Kertész, together with a photograf of him made by László Ruszka at Arles 1975, binding worn
11385.

Paris vu par André Kertész. Texte de Pierre Mac-Orlan. Paris, 1934, Éditions d'Histoire et d'Art. Párizs-fotóalbum André Kertésztől, kiadói papírkötésben, mellékelve a szerző Ruszka László (1936) által készített időskori portréja, hátoldalán "André Kertész mosolya állandóan éltet! 1975 Arles" felirattal és szerzői pecséttel (a kötés viseltes) /

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

Vergillius Maro Publiusnak Georgikonja. Az-az gazdaságra tanító versei. Ford. Kőszegi Rájnis József. Az ő halála után kiadta Kondé József Benedek. Pesten, 1814. Trattner. LXVIII, 288p.  Korabeli papírkötésben, gerincén címkével.
11386.

Vergillius Maro Publiusnak Georgikonja. Az-az gazdaságra tanító versei. Ford. Kőszegi Rájnis József. Az ő halála után kiadta Kondé József Benedek. Pesten, 1814. Trattner. LXVIII, 288p.
Korabeli papírkötésben, gerincén címkével.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14

M. T. Ciceronis: Epistolarum selectarum libri tres. Quos Notis illustravit Joannes Gasparus Schröderus. Addita est vita Ciceronis a Dionysio Lambino collecta. Debrecini, 1767, excudit Stephanus Margitai Typogr. Korabeli, bordázott, már megkopott aranyozású egészbőr kötésben, Farkas István debreceni rézmetsző diák címképével, kétszínnyomású címlappal, rajta fametszetű vignettával, valamint könyv- és záródíszekkel. A gerincen és a sarkakon sérülések
11387.

M. T. Ciceronis: Epistolarum selectarum libri tres. Quos Notis illustravit Joannes Gasparus Schröderus. Addita est vita Ciceronis a Dionysio Lambino collecta. Debrecini, 1767, excudit Stephanus Margitai Typogr. Korabeli, bordázott, már megkopott aranyozású egészbőr kötésben, Farkas István debreceni rézmetsző diák címképével, kétszínnyomású címlappal, rajta fametszetű vignettával, valamint könyv- é...

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

Durand, David: Az első embernek el-esése és az azt követő mind szomorú, mind örvendetes dolgok hét énekbe foglaltattva Magyar nyelvre fordította Göböl Gáspár. Pest, 1789. Trattner Mátyás. 212 p. Fűzve, korabeli papírkötésben. Első kiadás!
11388.

Durand, David: Az első embernek el-esése és az azt követő mind szomorú, mind örvendetes dolgok hét énekbe foglaltattva Magyar nyelvre fordította Göböl Gáspár. Pest, 1789. Trattner Mátyás. 212 p.
Fűzve, korabeli papírkötésben. Első kiadás!

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
46,63
51,43

Fried[rich]. Christian Baumeister: Elementa philosophiae recentioris usibus iuventutis scholasticae accomodata, et pluribus sententiis exemplisque ex veterum scriptorum romanorum monumentis illustrata. Editio nova, secundum exemplar Lipsiense anni MDCCLV. Claudiopoli (Kolozsvár/Cluj), 1771, typis Coll. Reform. Korabeli, bordázott gerincű, egészbőr kötésben, megkopott aranyozással, a gerincen sérülésekkel, az első 38 oldalon molyrágás nyomaival. Az előzéklapon tulajdonosi bejegyzés, az utolsó három lapon "Gradus Anni 1788" cím alatt személynevek, helynevek, illetve a nevezett személyek további sorsára vonatkozó kéziratos feljegyzések olvashatók
11389.

Fried[rich]. Christian Baumeister: Elementa philosophiae recentioris usibus iuventutis scholasticae accomodata, et pluribus sententiis exemplisque ex veterum scriptorum romanorum monumentis illustrata. Editio nova, secundum exemplar Lipsiense anni MDCCLV. Claudiopoli (Kolozsvár/Cluj), 1771, typis Coll. Reform. Korabeli, bordázott gerincű, egészbőr kötésben, megkopott aranyozással, a gerincen sérül...

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

M. Fried[rich]. Christian Baumeister: Elementa philosophiae recentioris usibus iuventutis scholasticae accommodata, et pluribus sententiis exemplisque ex veterum scriptorum romanorum monimentis illustrata. Editio novissima. Lipsiae, 1770, sumtibus Io. Friderici Gleditschii. Korabeli, aranyozott, bordázott gerincű egészbőr kötésben, festett lapszélekkel, címképen a szerző portréjával, a címlapon vignettával (a kötéstáblán és a gerincen kisebb sérülések) /  Gold plated leather binding, author's portrait on frontispiece, vignette on title page (some faults on bidning)
11390.

M. Fried[rich]. Christian Baumeister: Elementa philosophiae recentioris usibus iuventutis scholasticae accommodata, et pluribus sententiis exemplisque ex veterum scriptorum romanorum monimentis illustrata. Editio novissima. Lipsiae, 1770, sumtibus Io. Friderici Gleditschii. Korabeli, aranyozott, bordázott gerincű egészbőr kötésben, festett lapszélekkel, címképen a szerző portréjával, a címlapon vi...

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

11391.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
103,63
114,29

Francisco Babai: Ungariae reges, eorum genealogia, acta item illustriora, et fata compendio metrico deducta. Tyrnaviae (Nagyszombat), 1773. Újrakötve, kartonált, a címlapon vignettával. Apró sérülés a gerincen
11392.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Báró Kemény Zsigmond Összes Művei IX-XI.: Történelmi és irodalmi tanulmányok I-III. Kiad. Gyulai Pál. Bp., 1907, Franklin-Társulat. Kiadói, egységes, aranyozott, félvászon sorozatkötésben, márványozott lapszélekkel, az I. kötet címképén a szerző portréjával, ex librisszel, szép állapotban
11393.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

Báró Kemény Zsigmond hátrahagyott munkái. Sajtó alá rendezte, bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta Papp Ferencz. B. Kemény Zsigmond születésének századik fordulójára kiadja a Kisfaludy-Társaság. Bp., 1914, Franklin-Társulat. Kiadói, aranyozott félvászon kötésben, márványozott lapszélekkel, szép állapotban (ex librisszel)
11394.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

11395.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

11396.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft