10 000 Ft
Fried[rich]. Christian Baumeister: Elementa philosophiae recentioris usibus iuventutis scholasticae accomodata, et pluribus sententiis exemplisque ex veterum scriptorum romanorum monumentis illustrata. Editio nova, secundum exemplar Lipsiense anni MDCCLV. Claudiopoli (Kolozsvár/Cluj), 1771, typis Coll. Reform. Korabeli, bordázott gerincű, egészbőr kötésben, megkopott aranyozással, a gerincen sérülésekkel, az első 38 oldalon molyrágás nyomaival. Az előzéklapon tulajdonosi bejegyzés, az utolsó három lapon "Gradus Anni 1788" cím alatt személynevek, helynevek, illetve a nevezett személyek további sorsára vonatkozó kéziratos feljegyzések olvashatók