6 000 Ft
M. Fried[rich]. Christian Baumeister: Elementa philosophiae recentioris usibus iuventutis scholasticae accommodata, et pluribus sententiis exemplisque ex veterum scriptorum romanorum monimentis illustrata. Editio novissima. Lipsiae, 1770, sumtibus Io. Friderici Gleditschii. Korabeli, aranyozott, bordázott gerincű egészbőr kötésben, festett lapszélekkel, címképen a szerző portréjával, a címlapon vignettával (a kötéstáblán és a gerincen kisebb sérülések) /
Gold plated leather binding, author's portrait on frontispiece, vignette on title page (some faults on bidning)