Kővári László: Erdély történelme. I-VI. kötet (3. kötetben). Kolozsvár-Pest, 1859-1866. Ráth Mór - Stein János. 174p. + 158p. + 198p. + 271p. + 240p. + 240 p. XX. század elején készült, aranyozott gerincű félvászon kötésben
Szilágyi Sándor Erdélyország története tekintettel mivelődésére. I-II. kötet. Pest, 1866, Heckenast. 1 t. (Báthori István acélmetszetű képe), 462p + 1 t. (Bethlen Gábor acélmetszetű képe), 511p. Korabeli, aranyozott gerincű, egységes félvászon kötésben.
Pecz Vilmos: Ókori lexikon I-II. Szerk. --. Bp., 1902-1904, Franklin-Társulat. Rendkívül gazdagon illusztrált, 900 szövegközti képpel, ábrákkal, táblázatokkal. Kiadói, aranyozott gerincű, álbordázott félbőr kötésben, színes élmetszéssel (a szennylapon, a címlapon, ill. az 1. oldalon mindkét kötetben tintafolt, valamint tulajdonosi pecsét látható, a szövegben itt-ott ceruzás jelzések, a kötéstáblák...
Josepho (József) Péczely: Summarium historiae recentioris Europaeae, a detectione Americae ad revolutionem Gallicam: per temporum intervalla divestum. Tom. I. Periodus Prima et Secunda a fine Sec. XV. ad finem Sec. XVII. Debrecini, 1827, excudit Franciscus Tóth Typogr. Korabeli félvászon kötésben, festett lapszélekkel. A kötés sérült
Johann Paul Reinhard: Einleitung zu den allgemeinen Geschichten der Teutschen. Zweyte, vermehrte und verbesserte Auflage. Erlangen, 1759, Gotthard Poetschen. Korabeli papírkötésben, a címlapon vignettával, harminc, kihajtható leszármazási táblával / In contemporary paper binding, with vignette on title page and 30 genealogical tables
D(aniel) E(rnst) Wagner: Geschichte des russischen Reiches von den ältesten bis auf die neuesten Zeiten. Neu bearbeitet und bis zum Tilsiter Frieden fortgesetzt. Bde. III-VI. Wien, 1810, Ph. Bauer. Korabeli félvászon kötésben, színezett lapszélekkel, két címképmetszettel, a kötésen kisebb kopások, egyébként jó állapotú / Half linen binding, two frontispieces, good condition
Anton Reichsritter von Geusau: Gesichte der Römischen Kaiser mit ihren Bildnissen I. Bécs, 1804, Quirin Mark. Harminc metszettel, korabeli papírkötésben. / Illustrated with 30 engravings, in paper binding
Budai Ferencz: -- polgári lexicona I-III. egybekötve Előszó: Réső Ensel Sándor. Pest, 1866. Khór és Wein. 398p. 481p. 456p. II. kiadás. Korabeli, gerincén aranyozott, félbőr kötésben, körben márványozott lapszéllel. Különösen gazdag életrajzi lexikon, több száz nevezetes magyar polgár, nagy idők, nagy emberek, régi erkölcsök, bajnoki tettek rajza.