Josepho (József) Péczely: Summarium historiae recentioris Europaeae, a detectione Americae ad revolutionem Gallicam: per temporum intervalla divestum. Tom. I. Periodus Prima et Secunda a fine Sec. XV. ad finem Sec. XVII. Debrecini, 1827, excudit Franciscus Tóth Typogr. Korabeli félvászon kötésben, festett lapszélekkel. A kötés sérült