20 000 Ft
Szilágyi Sándor Erdélyország története tekintettel mivelődésére. I-II. kötet.
Pest, 1866, Heckenast. 1 t. (Báthori István acélmetszetű képe), 462p + 1 t. (Bethlen Gábor acélmetszetű képe), 511p. Korabeli, aranyozott gerincű, egységes félvászon kötésben.