Könyvek: Tudományok

Tételek száma: 11

Gedde János (John): Ángliai méhes kert mely a Méhekkel való bánásnak mesterségét, és titkait szemünk elejbe terjeszti... Mellyet ki-adott Ángliai nyelven -- ...most pedig Német nyelvből Tekéntetes Nemes Szattmáry Király György... Magyar nyelvre forditott, s - maga különös jegyzésével - is meg-nagyobbitott. Másodszor ki-nyomtattatott. Egerben, 1768, Püspöki Oskola betöivel. Korabeli, bordázott gerincű egészbőr kötésben, már megkopott aranyozással, rézmetszet címképpel, könyv- és záródíszekkel. Az előzéklapok és a címkép kijár, a gerinc sérült, az előzéklapokon tulajdonosi bejegyzésekkel. Ritka, izgalmas szakmunka
11348.

Gedde János (John): Ángliai méhes kert mely a' Méhekkel való bánásnak mesterségét, és titkait szemünk elejbe terjeszti... Mellyet ki-adott Ángliai nyelven -- ...most pedig Német nyelvből Tekéntetes Nemes Szattmáry Király György... Magyar nyelvre forditott, 's - maga különös jegyzésével - is meg-nagyobbitott. Másodszor ki-nyomtattatott. Egerben, 1768, Püspöki Oskola betöivel. Korabeli, bordázott gerincű egészbőr kötésben, már megkopott aranyozással, rézmetszet címképpel, könyv- és záródíszekkel. Az előzéklapok és a címkép kijár, a gerinc sérült, az előzéklapokon tulajdonosi bejegyzésekkel. Ritka, izgalmas szakmunka

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
Kriesch János: Az okszerű méhészet elemei. A Földmivelés-, Ipar- és Kereskedelemügyi M. Kir. Ministerium által pályadíjjal jutalmazott mű. Vácz, 1871, Földmivelés-, Ipar- és Kereskedelemügyi M. Kir. Ministerium. Újrakötve, korabeli félvászon kötésben, márványozott lapszélekkel, szövegközti ábrákkal illusztrálva, a címlapon tulajdonosi bejegyzésekkel, a szövegben egy-két ceruzás jelöléssel
11349.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Christóf (Christoph) Wilhelm Hufeland: Az emberi élet meg-hoszszabításának mestersége... német nyelvből magyarra fordíttatott ... Kováts Mihály orvos doktor által. I-II. rész. Pesten, 1798, Trattner Mátyás betűivel. Első kiadás (!) Korabeli papírkötésben. A kötés enyhén kopottas, a címlap sérült, egyébként jó állapotú
11350.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
Dubovszky, Carolus: Dissertatio inauguralis medica de morbis lactantium. Budae, 1847. Typ. Gyurián et Bagó 24p.
11351.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Friedrich W. Scanzoni: Lehrbuch der Geburtshilfe. 1-2. kötet (a 3. kötet hiányzik). Bécs, 1849-50, L. W. Seidel. Kiadói egészvászon kötésben, illsztrációkkal, kissé kopottas állapotú, a címlapon ceruzás beírás / Illustrated, in somewhat worn linen binding, inscription on title page
11352.

Friedrich W. Scanzoni: Lehrbuch der Geburtshilfe. 1-2. kötet (a 3. kötet hiányzik). Bécs, 1849-50, L. W. Seidel. Kiadói egészvászon kötésben, illsztrációkkal, kissé kopottas állapotú, a címlapon ceruzás beírás /
Illustrated, in somewhat worn linen binding, inscription on title page

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
11353.

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,46
64,71
Herman Ottó: A madarak hasznáról és káráról. Darányi Ignácz m. kir. földmivelésügyi minister megbízásából. 105 képpel. Képekkel ellátta Csörgey Titusz. Második, bővített kiadás. Bp., 1904, A m. kir. földmivelésügyi miniszter kiadványa. 279p. Kiadói egészvászon kötésben, aranyozott lapszélekkel
11354.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Der österreichische Kunstfreund durch Mittheilungen aus dem Gebiethe des menschlichen Kunstwissens; oder Anleitung zur Bewahrung der Naturalien; zur Ververtigung und Anwendung des Kittes, Leims und Kleisters [...] zu der Bereitung der Lack- und Öhlfirnisse, dann der Vergoldungskunst, und der Behandlung vieler anderer Gegenstände nützlicher und angenehmer Selbstbeschäftigung. Hrsg. v. R. von L-e. Pesth, 1825, Hartleben. Korabeli aranyozott félbőr kötésben, mellékelve 4 lapnyi korabeli jegyzet, ex librisszel, a címlapon és az előzéklapon tulajdonosi jelzéssel, ill. pecséttel, a címlap és a hátsó kötéstábla sérült
11355.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Fr. Laissle - Ad. Schübler: Der Bau der Brückenträger mit besonderer Rücksicht auf Eisen-Constructionen I-II. Dritte umgearbeitete Aufl. Stuttgart, 1869-1871, Paul Neff. Korabeli, aranyozott félbőr kötésben, márványozott lapszélekkel, 8 táblával, a gerincen kisebb sérülések / Half-leather binding, 8 plates, some faults on binding
11356.

Fr. Laissle - Ad. Schübler: Der Bau der Brückenträger mit besonderer Rücksicht auf Eisen-Constructionen I-II. Dritte umgearbeitete Aufl. Stuttgart, 1869-1871, Paul Neff. Korabeli, aranyozott félbőr kötésben, márványozott lapszélekkel, 8 táblával, a gerincen kisebb sérülések /
Half-leather binding, 8 plates, some faults on binding

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Jacques Ozanam: Récreations mathématiques et physiques, qui contiennent les Problemes et les Ouestions les plus remarquables, et les plus propres a piquer la curiosité, tant des Mathematiques que de la Physique [...] Nouvelle édition, totalement refondue et considérablement augmentée par M.de M*** [Jean-Étienne Montucla]. Tome premier, contenant lArithmétique et la Géométrie. Paris, 1790, Firmin Didot. Újrakötve, amatőr vászon kötésben, metszetekkel illusztrált, I. kötet (!) / Rebound in linen, with engravings
11357.

Jacques Ozanam: Récreations mathématiques et physiques, qui contiennent les Problemes et les Ouestions les plus remarquables, et les plus propres a piquer la curiosité, tant des Mathematiques que de la Physique [...] Nouvelle édition, totalement refondue et considérablement augmentée par M.de M*** [Jean-Étienne Montucla]. Tome premier, contenant l'Arithmétique et la Géométrie. Paris, 1790, Firmin Didot. Újrakötve, amatőr vászon kötésben, metszetekkel illusztrált, I. kötet (!) /
Rebound in linen, with engravings

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Fejér Zoltán: Hungarian Cameras / Ungarische Kameras. 22 colour photos/Farbbilden, 258 bw photos/Schwarzweißphotos. Bp., 2001, HOGYF Editio. A magyar fényképezőgépek története angol-német kétnyelvű kiadványban gazdag képanyaggal, kartonált / Hardcover, illustrated
11358.

Fejér Zoltán: Hungarian Cameras / Ungarische Kameras. 22 colour photos/Farbbilden, 258 bw photos/Schwarzweißphotos. Bp., 2001, HOGYF Editio. A magyar fényképezőgépek története angol-német kétnyelvű kiadványban gazdag képanyaggal, kartonált /
Hardcover, illustrated

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft