Bölöni Farkas Sándor: Útazás Észak Amerikában. Kolozsvártt, 1834, Ifiabb Tilsch János tulajdona. Első kiadás (!) Korabeli, aranyozott, félbőr kötésben. Az előzéklapon kivágás, az elülső kötéstáblától a 194. oldalig golyó ütötte sérülések láthatók, a lapokon ázás nyomai
Hankó Vilmos: Székelyföld. Az Erdélyrészi Kárpát-Egyesület kiadása. A képeket rajzolták: Goró Lajos, Huszka József és Tull Ödön. 115 eredeti képpel.
Budapest, 1896. Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai ny.) 350 p.
Festett, illusztrált, díszesen aranyozott kiadói egészvászon kötésben, festett lapszélekkel. belső előzéklapon kis hiány, egyébként szép állapotban
A Balaton összes fürdő és üdülő helyeinek leírása. A Balatoni Szövetség támogatásával kiadják Kardos Ignácz és Simalya V. Ferenc. Első (magyar) kiad. Kaposvár, 1907, Részvénynyomda 243p. hirdetésekkel, menetrenddel. A kötés Gottermayer Nándor műhelyében készült. Szövegközti képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben. Térkép nélkül!
Gáspár Ferencz: A Föld körül I-VI. Előszó: Vámbéry Ármin. Bp., 1906-1908, Singer és Wolfner. Teljes sorozat, kötetei egységes, festett, illusztrált, dombornyomásos, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben, gazdag képanyaggal, a kötésen itt-ott kisebb kopásokkal, szép állapotú
Friedrich Kallenberg: Auf dem Kriegspfad gegen die Massai. Eine Frühlings-Fahrt nach Deutsch-Ostafrika. Mit 1 Titelfarbendruck, 8 Tonbildern und 78 Textabbildungen nach dem Skizzenbuche des Verfassers, nebst einer Karte der Pangani-Kilimanscharo-Route. München, 1892, C.H. Beck'sche Verlagsbuchhandlung (Oscar Beck). Kiadói, festett egészvászon kötésben, litografált címképpel, számos illusztrációval és egy térképmelléklettel (egy-két helyen foltos, a kötés kissé laza) /
Painted linen binding, litho frontispiece, with one map and illustrations (with some stains, binding somehat worn)
Magyarország. A Kereskedelemügyi M. Kir. Miniszter megbízásából kiadja a Magyar Kir. Államvasutak igazgatósága. Szerkesztette: Kain Albert. Bp., 1909.
Erdélyi. 400 p. Lapszámozáson belül gazdag képanyaggal. Kiadói, aranyozott, dombornyomású, festett egészvászon kötésben.