Pák Dienes: Vadászattudomány. Szerzé Pák Dienes. I.-II. kötet (egybekötve). Budán, 1829. A’ Magyar Királyi Tud. Egyetem’ betűivel. XX + 218 p.; 223 p. Első kiadás. Az első magyar nyelven megjelent vadászattudományi szakkönyv. Fűzve, XIX. sz végi papírborítóban. (Az utolsó két lap hiányzik, néhány oldal sérült, de a szöveg csak 2. kötet tartalmában hiányos mintegy fél oldalon,...
Diezel, Karl Emil: Az apróvad vadászata. Fordította és a hazai viszonyoknak megfelelőleg átdolgozta: Mika Károly. Bársony István előszavával. Díszkiadás! Bp. 1899. Athenaeum. 722p. + 16t. (színes képtáblák) + 20t. (egyszínű képtáblák) 214 egyéb szövegképpel. Kiadói, festett egészvászon-díszkötésben, festett lapszélekkel. (egy lap kijár)
N. Kiss Géza vadásznaplója - A Felső-Nílus mentén. 33 eredeti fényképpel. Bp., 1917. Benkő Gyula. 179 p. + 1 kihajtható térkép. (Kiadói papírkötésben, gerinc kissé sérült)
Lakatos Károly: Vadászhit. - A magyar vadászbabonák és hiedelmek kultusza. 2. bőv. kiad. Szeged, 1910. Engel. 108p. Szövegközti rajzokkal. Fűzve, kiadói borítékban, a címlapon színes, lithografált címképpel; szép állapotban
Kékessy László: A magyar vadász kézikönyve. Bársony István előszavával. 40 szöveképpel és táblázattal Bp. 1925, Athenaeum. 128p. Festett, kiadói egészvászon-kötésben.
Kittenberger Kálmán: A megváltozott Afrika. Nagybányai Horthy Jenő előszavával, 109 képpel. Franklin-Társulat, egészvászon kötésben. Első kiadás! (egy lap kijár, egyébként jó állapotban)