Siklóssy László: A magyar sport ezer éve. I-III. Budapest, 1927-1929, Országos testnevelési Tanács. 1.kötet: A magyar sport őskora. A legrégibb időtől Széchenyi István grófig. (kétszínnyomású festmények, metszetek, 1 t. kihajtható). 2. kötet: Széchenyi- Wesselényi és még egy nemzedék. 1820-1874. (kétszínnyomású ábrák, 2 színes). 3. kötet: A modern sport előkészítése. (színes feliratos hártyával)...
Madách Imre: Az ember tragédiája. Drámai költemény. A szerző által végsőül megállapított szövegnek második kiadása. Budapest, 1922. Rózsavölgyi és Társa. (Korvin Testvérek ny.) (Magyar Helikon 5.) A könyvet díszítő fametszetű fejléceket és záródíszeket Dankó Ödön rajzolta. Készült 111 névre szóló, kézzel számozott példányban, merített papírra nyomtatva. Ez az 77. számú példány. Aranyozott, do...
Femer Kilian: Mindennapi közönséges és barátságos levelek, a levél irásban gyakorlatlanoknak kedvekért s hasznokért követésre való például ki-botsátattanak -- által. Pozsony-Kassa, 1776. Landerer. 1 rézm. címkép + 294 l. Kopott, karton kötésben.
Bernard Károly [Charles de]: A koros hölgy. Ford.: Petőfi Sándor. Pest, 1843, Kisfaludy Társaság (Külföldi regénytár 16.) Megviselt félbőr kötésben, egyébként jó állapotban. Petőfi Sándor legelső, önálló kötetben megjelent műfordítása, első kiadás!
Francois Villon balladái. Faludy György átköltésében. Ezt a kiadást a cenzúra csorbítatlanul hagyta. Az első kiadás címlapját a tragikus sorsú Kolozsváry Sándor, a színes dúcokat egykorú metszetek után fiai, Kolozsváry György és Pál metszették. Faludy György által dedikált, "Faludy György szívből Kaposvár 1992" ajánlással. Budapest, 1947, Officina. Illusztrált kiadói papír kötésben. Jó állapotban.
Fodor András: Elveszett Évszak. Szerző által dedikált példány, "Szirmayéknak...az elveszett évszakok közt is a maradandót őrizve, szeretettel küldöm Fodor Bandi 987. XI. 9." ajánlással. Budapest, 1987, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötésben, fedőborítóval. Jó állapotban.
Fekete Sándor: Kossuth Lajos. Szerző által dedikált példány, "Erzsikének baráti érdeklődést köszönve 70.6.5. Fekete Sándor" ajánlással. Budapest, 1970, Móra Ferenc Könyvkiadó. Illusztrált kiadó, karton kötésben. Jó állapotban.
Garai Gábor: Írás a falon. Szerző által dedikált példány, "Győri Erzsébetnek sok szeretettel Garai Gábor 69. XI. 29." ajánlással. Budapest, 1969, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötésben, fedőborítóval. Jó állapotban.
Horovic Ignác: Francois Villon élete és költészete. A tanulmányban közölt versek Faludi György átköltései. Szerző által dedikált példány. Szubotica, 1946, Minerva. Színes, illusztrált, kiadói papír kötésben.