cca 1900 Amerikai magyar szabadkőműves frakkpaszomány, kitűző. Aranyozott szövet, fém jelvény. / cca 1900 Antique Hungary Masonic sign, Freemason "Arpad Hon conclave No.37 Flint Michigan" 18 cm
XX. század elejére datálható szabadkőműves vakolókanál, mely "arra szolgál, hogy az épületet megóvja a külső káros hatásoktól. Szimbolikus jelentése, hogy szívünktől, lelkünktől is távol kell tartani a szenvedélyek káros befolyását." (Legényfok)A vakolókanál gravírozással díszítve különböző szabadkőműves szimbólumokkal(mindent látó szem, oszlopok földgömbbel, kalapács, vakolókanál, szögmérő, méről...