Zrínyi Miklós: Adriai tengernek Syrenaia, Groff Zríni Miklos. Béchben, 1651. Kosmerovi Máte. 160 levél. (Példányunkból hiányzik a címképmetszet a címlap és az előszó, összesen 7 levél) . Első kiadás, mely a Szigeti veszedelmen kívül a költő 1651-ig írt minden lírai költeményét tartalmazza. (Néhány lap foltokkal, de összességében tiszta, érintetlen, restaurálatlan példány) Korabeli, sérült ge...
Petőfi Sándor: A helység kalapácsa. Budán, 1844. Magyar Kir. Egyetem betűivel. 68+(4)p. Első kiadás! A szerző első nyomtatásban megjelent önálló műve. Komikus eposz, mely korában nem aratott átütő sikert és a kritika is erősen támadta témaválasztását és „alantas nyelvi fordulatait. Laza fűzésben, foltos lapok.
Petőfi Sándor összes költeményei egy kötetben. Pest, 1847. Emich Gusztáv (Beimel ny.) 1t.+(6)+537+(7)p. Első kiadás! A költőt ábrázoló acélmetszetű címképpel (Barabás Miklós rajza alapján) A költő műveinek első gyűjteményes kiadása. 1847. március 15-én jelent meg 3000 példányban. Korabeli egészvászon kötésben, foltos lapokkal.
Móricz Zsigmond: Az isten háta mögött. Budapest, é.n., Athenaeum. Szerző által dedikált példány! Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. Korának megfelelő állapotú.
Márai Sándor: Kaland. Színmű három felvonásban. Hincz Gyula rajzaival. Bp. (1940), Singer és Wolfner. 122 l. 1 sztl. lev. Készült ezer számozott példányban; Sorszámozott, aláírt példány! Kiadói kissé koszos egészvászon-kötésben.
Kazinczy Ferencz eredeti munkái. A MTT. megbizásából összeszedék Bajza és Schedel I.-IV. köt. Budán, 1836-1842. Magy. Kir. Egyetem bet. 305p.; 414p.; 384p.; 383p.; I. Poétai Munkái. II. Utazásai, III.-IV: Levelei. Korabeli félvászon kötésben. Tulajdonosi bejegyzéssel, az egyik kötetben néhány lap enyhe sérülésével, helyenként foltokkal.
Fedák Sári: Útközben. Beszélgetés a barátommal. Budapest, Szőllősi Zsigmond. Dedikált példány! A később meghurcolt és szegényen meghalt művésznő szívhez szóló sorokkal ajánlja könyvét kedves barátnőjének, Irénkének 1931-ben, akkor még a siker csúcsán. Kissé foltos kiadói egészvászon kötésben.