Herrligkoffer, Karl M.: Der letzte Schritt zum Gipfel. Kampf und Sieg im Himalaya. Reutlingen, 1958, Robert Bardtenschlager Verlag. Fényképekkel, szövegközi térképekkel. Félvászon kötésben, kicsit szakadt papír védőborítóval, jó állapotban. /
With illustrations and maps. In a half linen binding, with a bit torn dustjacket, in good condition.
Walter Sterz: Gerlos, das Skiparadies im Zillertal (1932) Ein illustrierter Skiführer mit 17 Bildern, 2 Panoramen u. 1 Routenkarte. Innsbruck, 1932. Univ. Verl.
Makowsky-Rzehak: Führer in das Höhlengebiet von Brünn. Brünn, 1903. Carl Winiker. Sok illusztrációval es egy kihajtható térképpel, félvászon kötésben. / With many illustrations and one map in half linen binding 48p.
Zsigmondy, Emil; Paulcke, Wilhelm: Die Gefahren der Alpen. München, 1933, Bergverlag Rudolf Rother. Számos érdekes illusztrációval és fényképpel. Kicsit laza vászonkötésben, egyébként jó állapotban. /
In a bit loosen linen binding, otherwise in good condition.
Notice historique sur les Cinquante premières années de la Section Genevoise du Club Alpin Suisse. Genève, 1915, Albert Kundig Számos érdekes írással, illusztrációkkal. Papírkötésben, jó állapotban. /
With illustrations and many interesting writings. In paper binding, in good condition.
Jahrbuch für Bergsteiger und Schiläufer 1937. Szerk.: Barth, Hanno. München, 1937, Verlag F. Bruckmann AG. Sok érdekes illusztrációval. Papírkötésben, jó állapotban. /
With a lot of interesting illustrations. Paperback, in good condition.
Winter, Otto: Das Himalajagebirge. Die Throne der Götter. Berlin, é. n., August Scherl (Der Weltwanderer. Dichtung und Erlebnis). Kicsit kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban. /
In a bit worn out linen binding, otherwise in good condition.
Ittlinger, Josef: Führerloses Bergsteigen. Das Gehen auf Fels, Schnee und Eis. Leipzig - Zürich, 1922, Grethlein & Co. (Bibliothek für Sport und Spiel). Kicsit kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban. /
In a bit worn out half linen binding, otherwise in good condition.