Spalteholz, Werner: Handatlas der Anatomie des Menschen. 1-2. köt. Leipzig, 1939, Verlag von S. Hirzel. Rengeteg érdekes illusztrációval. Kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban. /
With interesting illustrations. In a worn out linen binding, otherwise in good condition.
Kehrbuch der Kinderheilkunde. Szerk.: Rominger, E. Berlin - Göttingen - Heidelberg, 1950, Springer Verlag. Számos érdekes képpel és illusztrációval. Vászonkötésben, egy helyütt kopásnyommal, egyébként jó állapotban. /
In linen binding, with a small trace of wear, otherwise in good condition.
Pädiatrie. Ein Lehrbuch für Studierende und Ärzte. Szerk.: Opitz, H.; De Rudder, B. Berlin - Göttingen - Hedielberg, 1957, Springer Verlag. Számos érdekes képpel, illusztrációval. Vászonkötésben, jó állapotban. /
With many interesting illustrations. In linen binding, in a good condition.
Mason Merril: Untr nackten. New York, Leipzig, 1932. Ernst Oldenburg. Sok nudista képpel illusztrálva, kopott papír kötésben / Illustrated with many nudist photos. 206p.
Moriggl, Josef: Anleitung zum Kartenlesen im Hochgebirge. München, 1909, Zentralausschuß des Deutschen und Österreichischen Alpenvereins. Térképészeti szakkönyv számos térképmelléklettel. Kissé kopott vászonkötésben, egyébként j állapotban. /
Cartographical work with a lot of maps. In a slightly worn out linen binding, otherwise in good condition.
Eckartshausen, [Carl]: Aufschlüsse zur Magie. 3. köt. München, 1791, Joseph Leutner. A bűvészet tudományáról szóló könyv különféle érdekes leírásokkal, 4 db rézmetszettel. Megviselt félbőr kötésben, egyébként jó állapotban. /
Természettudományi Közlöny. Közérdekű ismeretek terjesztésére kiad. a K.M. Természettudományi Társulat. 1869-1948. 3 db kivételével az összes évfolyam! Az induló számtól teljes gyűjtemény rengeteg illusztrációval, az elején fa és acélmetszetekkel. (Hiányzó évfolyamok: 1884., 1887., 1945.) A lapok mind jó állapotban, különféle, nagyrészt aranyozott egészvászon díszkötésben, 4-5 kötet gerince hibás,...
Thomas Lajos: A legnevezetesebb találmányok könyve 1-2. köt. Ford.: Fésűs György. Budapest - Pozsony, 1885, Stampfel Károly (A legnevezetesebb fölfedezések és találmányok könyve II. oszt.). Kicsit kopott, gazdagon díszített, festett szecessziós vászonkötésben, jó állapotban. /
In a bit worn out, richly decorated ar nouveau-styls linen binding, in good gondition.
Kadić Ottokár: A Mussolini-barlang ásatásának eredményei. (Endresultate der Ausgrabungen in der Mussolinihöhle). Bp., 1940, Stephaneum Nyomda és Könyvkiadó Rt. (A Szent István Akadémia mennyiségtan-, természettudományi osztályának értekezései 3. köt. 6. sz.). Kicsit kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban, 40 p. /
Paperback, slightly worn-out, otherwise in good condition, 40 p.
Kadić Ottokár: A magyar barlangkutatás ősrégészeti eredményei. Székfoglaló. Bp., 1930, Stephaneum Nyomda és Könyvkiadó Rt. (A Szent István Akadémia mennyiségtan-, természettudományi osztályának felolvasásai 2. köt. 8. sz.). Kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban, 12 p. /
Paperback, worn-out, otherwise in good condition, 12 p.
Tomory Szabó Sándor: Logica, vagyis gondolkozástan rövid vázlata. A h. v. gymnasiumokbani szónoklati és költészeti osztályok számára. Kecskemét, 1841. Szilády Károly. Kiadói papírkötésben. 84p.