Falerisztika

Tételek száma: 40

1904. A Magyar Országos Tűzoltó Szövetség X éves Szolgálati Érme aranyozott Br kitüntetés szalaggal, tűzoltósisakkal T:2 apró ly., kis patina Hungary 1904. The Hungarian Fireman Association, X years service medal gilt Br decoration on ribbon with fireman-helmet suspension C:XF small hole, small patina
30440.

1904. "A Magyar Országos Tűzoltó Szövetség X éves Szolgálati Érme" aranyozott Br kitüntetés szalaggal, tűzoltósisakkal T:2 apró ly., kis patina
Hungary 1904. "The Hungarian Fireman Association, X years service medal" gilt Br decoration on ribbon with fireman-helmet suspension C:XF small hole, small patina

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,26
14,29
9
1908. Kispest-Szentlőrinci Lövészegyesület - Mindent a hazáért / K.SZ.L.E. 1906 jelzett Ag díjérem mellszalaggal, S.G.A. (Scheid Ezüstáru- és Éremgyár) gyártói jelzéssel (Br.:33,22g/0.800/48,5mm) T:2 patina Hungary 1908. Shooting Association of Kispest-Szentlőrinc / K.SZ.L.E. 1906 hallmarked Ag award medal with ribbon and makers mark S.G.A. (Br.:33,22g/0.800/48,5mm) C:XF patina
30441.

1908. "Kispest-Szentlőrinci Lövészegyesület - Mindent a hazáért / K.SZ.L.E. 1906" jelzett Ag díjérem mellszalaggal, "S.G.A. (Scheid Ezüstáru- és Éremgyár)" gyártói jelzéssel (Br.:33,22g/0.800/48,5mm) T:2 patina
Hungary 1908. "Shooting Association of Kispest-Szentlőrinc / K.SZ.L.E. 1906" hallmarked Ag award medal with ribbon and makers mark "S.G.A." (Br.:33,22g/0.800/48,5mm) C:XF patina

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
15
~1910-1920. Szegedi Katholikus Kör jelzett, zománcozott Ag nyakkendőtű (21mm) T:1- Hungary ~1910-1920. Katholic Circle of Szeged hallmarked, enamelled Ag tiepin (21mm) C:AU
30442.

~1910-1920. "Szegedi Katholikus Kör" jelzett, zománcozott Ag nyakkendőtű (21mm) T:1- Hungary ~1910-1920. "Katholic Circle of Szeged" hallmarked, enamelled Ag tiepin (21mm) C:AU

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
Lányi Dezső (1879-1951) / Klett és Szeiler (vésnöküzem) 1913. Magyarországi Vas- és Fémmunkások Központi Szövetsége 1903-1913 bronz ovális jelvény (37x57mm) T:2,2- Hungary 1913. Cantral Assicoation of Hungarian Iron and Metal Workers 1903-1913 bronze oval badge. Sign.: LÁNYI, KLETT ÉS SZEILER (37x57mm) C:aXF
30443.

Lányi Dezső (1879-1951) / Klett és Szeiler (vésnöküzem) 1913. "Magyarországi Vas- és Fémmunkások Központi Szövetsége 1903-1913" bronz ovális jelvény (37x57mm) T:2,2- Hungary 1913. "Cantral Assicoation of Hungarian Iron and Metal Workers 1903-1913" bronze oval badge. Sign.: LÁNYI, KLETT ÉS SZEILER (37x57mm) C:aXF

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,02
9,71
1919. MSZP - Magyarországi Szocialista Párt a mindössze három hónapig létező első magyar állampárt zománcozott fém gomblyukjelvénye HAWEL P. BPEST HOLLÓ U. 15. gyártói jelzéssel (18,5x13mm) T:2 Hungary 1919. Socialist Party of Hungary enamelled metal button badge with makers mark HAWEL P. BPEST HOLLÓ U. 15. (18,5x13mm) C:XF
30444.

1919. "MSZP - Magyarországi Szocialista Párt" a mindössze három hónapig létező első magyar "állampárt" zománcozott fém gomblyukjelvénye "HAWEL P. BPEST HOLLÓ U. 15." gyártói jelzéssel (18,5x13mm) T:2
Hungary 1919. "Socialist Party of Hungary" enamelled metal button badge with makers mark "HAWEL P. BPEST HOLLÓ U. 15." (18,5x13mm) C:XF

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
~1920. GANZ - 1871 zománcozott fém dalos jelvény JEROUSCHEK BPEST SEMMELWEIS U. 7. gyártói jelzéssel (39x22mm) T:2,2- zománchiba  Hungary ~1920. GANZ - 1871 enamelled metal choir badge with makers mark JEROUSCHEK BPEST SEMMELWEIS U. 7. (39x22mm) C:XF,VF enamel error
30445.

~1920. "GANZ - 1871" zománcozott fém dalos jelvény "JEROUSCHEK BPEST SEMMELWEIS U. 7." gyártói jelzéssel (39x22mm) T:2,2- zománchiba Hungary ~1920. "GANZ - 1871" enamelled metal choir badge with makers mark "JEROUSCHEK BPEST SEMMELWEIS U. 7." (39x22mm) C:XF,VF enamel error

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1926. Budapest 1926 / 1902 aranyozott Br medál (23x18mm) T:2 Hungary 1926. Budapest 1926 / 1902 gilt Br medal (23x18mm) C:XF
30446.

Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1926. "Budapest 1926 / 1902" aranyozott Br medál (23x18mm) T:2 Hungary 1926. "Budapest 1926 / 1902" gilt Br medal (23x18mm) C:XF

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
1926. 1896 - Vándor Kedv Kerékpárkör Budapest / 1896 - 30 éves Jubileuma - 1926 jelzett Ag emlékérem FA beütéssel (21.14g/0.750/38mm) + ~1930. Ag korcsolyázó érem S.G.A. (Scheid Ezüstáru- és Éremgyár) jelzéssel (12.18g/0.800/30mm) + Berán Lajos (1882-1943) 1935. Magyar Királyi Államvasutak Sportegyesületeinek Ligája / Mezei 1935.I.cs.I. jelzett Ag díjérem (14.43g/31mm) + 1940. Matolay Elek - 1836-1883 / 1940. Tornászbajnokságok Ag díjérem LE (Ludvig Ede) beütéssel (13.03g/0.800/30mm) + 1940. A szép győzelem emlékére Győrytől / 1940. Kovács II. Sampion jelzett Ag díjérem ADLER D. POZSONY gyártói jelzéssel (38.53g/0.800/55x33mm) T:2,2- Hungary 1926. 1896 - Vándor Kedv Bicykle Circle Budapest / 1896 - 30th Jubilee - 1926 hallmarked Ag medal with FA mark (21.14g/0.750/38mm) + ~1930. Ag skater award medal with makers mark S.G.A. (Scheid Ezüstáru- és Éremgyár) (12.18g/0.800/30mm) + 1935. League of Sports Clubs of Hungarian Royal National Railways hallmarked Ag award medal. Sign.: Lajos Berán (14.43g/31mm) + 1940. Elek Matolay - 1836-1883 Ag award medal with LE (Ede Ludvig) mark (13.03g/0.800/30mm) + 1940. From Győry to the Memory of the Nice Victory hallmarked Ag award medal with makers mark ADLER D. POZSONY (38.53g/0.800/55x33mm) C:XF,VF
30447.

1926. "1896 - "Vándor Kedv" Kerékpárkör Budapest / 1896 - 30 éves Jubileuma - 1926" jelzett Ag emlékérem "FA" beütéssel (21.14g/0.750/38mm) + ~1930. Ag korcsolyázó érem "S.G.A. (Scheid Ezüstáru- és Éremgyár)" jelzéssel (12.18g/0.800/30mm) + Berán Lajos (1882-1943) 1935. "Magyar Királyi Államvasutak Sportegyesületeinek Ligája / Mezei 1935.I.cs.I." jelzett Ag díjérem (14.43g/31mm) + 1940. "Matolay Elek - 1836-1883 / 1940. Tornászbajnokságok" Ag díjérem "LE (Ludvig Ede)" beütéssel (13.03g/0.800/30mm) + 1940. "A szép győzelem emlékére Győrytől / 1940. Kovács II. Sampion" jelzett Ag díjérem "ADLER D. POZSONY" gyártói jelzéssel (38.53g/0.800/55x33mm) T:2,2- Hungary 1926. "1896 - "Vándor Kedv" Bicykle Circle Budapest / 1896 - 30th Jubilee - 1926" hallmarked Ag medal with "FA" mark (21.14g/0.750/38mm) + ~1930. Ag skater award medal with makers mark "S.G.A. (Scheid Ezüstáru- és Éremgyár)" (12.18g/0.800/30mm) + 1935. "League of Sports Clubs of Hungarian Royal National Railways" hallmarked Ag award medal. Sign.: Lajos Berán (14.43g/31mm) + 1940. "Elek Matolay - 1836-1883" Ag award medal with "LE (Ede Ludvig)" mark (13.03g/0.800/30mm) + 1940. "From Győry to the Memory of the Nice Victory" hallmarked Ag award medal with makers mark "ADLER D. POZSONY" (38.53g/0.800/55x33mm) C:XF,VF

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,18
31,43
1929. A Magyar Társadalom Legjobbjainak - A T.E.SZ. 1929 a Társadalmi Egyesületek Szövetségének kitüntetése, nemzetiszínű zománcozással díszített kereszt csillagon, közepén angyalos magyar címer díszítménnyel, hátoldalon szöveggel és két rögzítőpánttal ellátva, BOCZÁN GY. BUDAPEST VII. RÁKÓCZI ÚT 6. gyártói jelzéssel (76mm) T:2 Hungary 1929. Societys Finest enamelled decoration of the League of the Social Associations, with makers mark BOCZÁN GY. BUDAPEST VII. RÁKÓCZI ÚT 6. (76mm) C:XF
30448.

1929. "A Magyar Társadalom Legjobbjainak - A T.E.SZ. 1929" a Társadalmi Egyesületek Szövetségének kitüntetése, nemzetiszínű zománcozással díszített kereszt csillagon, közepén angyalos magyar címer díszítménnyel, hátoldalon szöveggel és két rögzítőpánttal ellátva, "BOCZÁN GY. BUDAPEST VII. RÁKÓCZI ÚT 6." gyártói jelzéssel (76mm) T:2 Hungary 1929. "Society's Finest" enamelled decoration of the League of the Social Associations, with maker's mark "BOCZÁN GY. BUDAPEST VII. RÁKÓCZI ÚT 6." (76mm) C:XF

Kikiáltási ár:
160 000 Ft
424,40
457,14
~1930. Királyi Magyar Automobil-Club Vezetője aranyozott fém jelvény BERÁN N. BPEST gyártói jelzéssel, Szekeres János 256. gravírozással (46mm) T:2 Hungary ~1930. Leader of the Hungarian Royal Automobile-Club gilt metal badge with makers mark BERÁN N. BPEST and engraving Szekeres János 256. (46mm) C:XF
30449.

~1930. "Királyi Magyar Automobil-Club Vezetője" aranyozott fém jelvény "BERÁN N. BPEST" gyártói jelzéssel, "Szekeres János 256." gravírozással (46mm) T:2 Hungary ~1930. "Leader of the Hungarian Royal Automobile-Club" gilt metal badge with makers mark "BERÁN N. BPEST" and engraving "Szekeres János 256." (46mm) C:XF

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,92
17,14
~1930. OMDSZ - Országos Magyar Dalos Szövetség zománcozott fém gomblyuk jelvény Paulik K. Budapest gyártói jelzéssel (24,5x20mm) T:2 kis zománchiány Hungary ~1930. OMDSZ - National Hungarian Song Association enamelled metal button badge with makers mark Paulik K. Budapest (24,5x20mm) C:XF small enamell missing
30450.

~1930. "OMDSZ - Országos Magyar Dalos Szövetség" zománcozott fém gomblyuk jelvény "Paulik K. Budapest" gyártói jelzéssel (24,5x20mm) T:2 kis zománchiány
Hungary ~1930. "OMDSZ - National Hungarian Song Association" enamelled metal button badge with makers mark "Paulik K. Budapest" (24,5x20mm) C:XF small enamell missing

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
~1930-1940. BBTE (Budapesti Budai Torna Egylet) 1869 sorszámozott aranyozott, zománcozott fém kitűző (14x12mm) T:2 Hungary ~1930-1940. BBTE (Buda Sport Club of Budapest) 1869 numbered gilt, enamelled metal pin (14x12mm) C:XF
30451.

~1930-1940. "BBTE (Budapesti Budai Torna Egylet) 1869" sorszámozott aranyozott, zománcozott fém kitűző (14x12mm) T:2 Hungary ~1930-1940. "BBTE (Buda Sport Club of Budapest) 1869" numbered gilt, enamelled metal pin (14x12mm) C:XF

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft