Magyar emlékveretek

Tételek száma: 119

Murányi Gyula (1881-1920) 1908. Pintér József Br plakett. PINTÉR JÓZSE NEGYEDSZÁZADOS MŰKÖDÉSE EMLÉKÉRE AZ E.I.V.R.T. TISZTVISELŐI KARA 1908 (71x49mm) T:2 Hungary 1908. József Pintér Br plaque. Sign.: Gyula Murányi (71x49mm) C:XF HP 3679.
30236.

Murányi Gyula (1881-1920) 1908. "Pintér József" Br plakett. "PINTÉR JÓZSE NEGYEDSZÁZADOS MŰKÖDÉSE EMLÉKÉRE AZ E.I.V.R.T. TISZTVISELŐI KARA 1908" (71x49mm) T:2 Hungary 1908. "József Pintér" Br plaque. Sign.: Gyula Murányi (71x49mm) C:XF HP 3679.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,92
17,14
Murányi Gyula (1881-1920) 1917. Szamek Zsigmond hadifém emlékérem. BUDAPESTI SZESZ- LIKÖRGYÁROSOK, KÉSZÍTŐK ÉS KIMÉRŐK IPARTÁRSULATA 1917 MÁRCIUS 28 TARTOTT KÖRGYŰLÉSÉN EGYHANGU MELEG LELKESEDÉSSEL ELHATÁROZTA SZAMEK ZSIGMOND URNAK, A LEIPZIGER VILMOS CÉG FŐTISZTVISELŐJÉNEK ELISMERÉSE JELÉÜL, HOGY A MAI HÁBORÚS IDŐKBEN SZAKMÁNK NEHÉZSÉGEIT IGAZSÁGÉRZETÉVEL ÉS MÉLTÁNYOSSÁGÁVAL ENYHÍTETTE, JELEN PLAKETT ÁTNYÚJTÁSÁT. HÁLÁS TISZTELETTEL DR GRAUER VILMOS ELNÖK, ASCHNER SAMU, BLOCH SÁNDOR, ROTTER ZSIGMOND ALELNÖKÖK. (70x36mm) T:2 Hungary 1917. Zsigmond Szamek war metal plaque. Sign.: Gyula Murányi (70x36mm) C:XF HP 3724.
30237.

Murányi Gyula (1881-1920) 1917. "Szamek Zsigmond" hadifém emlékérem. "BUDAPESTI SZESZ- LIKÖRGYÁROSOK, KÉSZÍTŐK ÉS KIMÉRŐK IPARTÁRSULATA 1917 MÁRCIUS 28 TARTOTT KÖRGYŰLÉSÉN EGYHANGU MELEG LELKESEDÉSSEL ELHATÁROZTA SZAMEK ZSIGMOND URNAK, A LEIPZIGER VILMOS CÉG FŐTISZTVISELŐJÉNEK ELISMERÉSE JELÉÜL, HOGY A MAI HÁBORÚS IDŐKBEN SZAKMÁNK NEHÉZSÉGEIT IGAZSÁGÉRZETÉVEL ÉS MÉLTÁNYOSSÁGÁVAL ENYHÍTETTE, JELEN PLAKETT ÁTNYÚJTÁSÁT. HÁLÁS TISZTELETTEL DR GRAUER VILMOS ELNÖK, ASCHNER SAMU, BLOCH SÁNDOR, ROTTER ZSIGMOND ALELNÖKÖK." (70x36mm) T:2 Hungary 1917. "Zsigmond Szamek" war metal plaque. Sign.: Gyula Murányi (70x36mm) C:XF HP 3724.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,26
14,29
Paál István (1935-2010) 1989. Bábolna 1789-1989 / Ültetve 1710 Br emlékérem (95mm) T:1 Hungary 1989. Bábolna 1789-1989 / Planted 1710 Br plaque. Sign.: István Paál (95mm) C:UNC
30238.

Paál István (1935-2010) 1989. "Bábolna 1789-1989 / Ültetve 1710" Br emlékérem (95mm) T:1 Hungary 1989. "Bábolna 1789-1989 / Planted 1710" Br plaque. Sign.: István Paál (95mm) C:UNC

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,26
14,29
Idősebb Pál Mihály (1911-1971) DN Nyugdíjazása alkalmából a Kiskőrösi Vegyes KTSZ vezetősége - Köszönjük élet! áldomásidat, ez jó mulatság, férfi munka volt! Vörösmarty öntött Br érem (125mm) T:2 Hungary ND For your retirement - Directorate of Cooperative of Kiskőrös Br plaque. Sign.: Mihály Pál the older (125mm) C:XF
30239.

Idősebb Pál Mihály (1911-1971) DN "Nyugdíjazása alkalmából a Kiskőrösi Vegyes KTSZ vezetősége - 'Köszönjük élet! áldomásidat, ez jó mulatság, férfi munka volt!' Vörösmarty" öntött Br érem (125mm) T:2 Hungary ND "For your retirement - Directorate of Cooperative of Kiskőrös" Br plaque. Sign.: Mihály Pál the older (125mm) C:XF

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
Papp György művésnök 1947. Orosháza 1947. május 24-25-26. M.M.D.SZ. - Magyarországi Munkások Dalos Szövetsége egyoldalas Br plakett (85x127mm) T:2 Hungary 1947. Song Association of Hungarian Workers - Orosháza 24-25-26 May 1947 one-sided Br plaque. Sign.: György Papp engraver (85x127mm) C:XF
30240.

Papp György művésnök 1947. "Orosháza 1947. május 24-25-26. M.M.D.SZ. - Magyarországi Munkások Dalos Szövetsége" egyoldalas Br plakett (85x127mm) T:2
Hungary 1947. "Song Association of Hungarian Workers - Orosháza 24-25-26 May 1947" one-sided Br plaque. Sign.: György Papp engraver (85x127mm) C:XF

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
Pató Róza (1934-) 1985. Kosztolányi Dezső Br plakett fa lapon (95x138mm) T:1- Hungary 1985. Dezső Kosztolányi Br plaque on wooden slab. Sign.: Róza Pató (95x138mm) C:AU
30241.

Pató Róza (1934-) 1985. "Kosztolányi Dezső" Br plakett fa lapon (95x138mm) T:1-
Hungary 1985. "Dezső Kosztolányi" Br plaque on wooden slab. Sign.: Róza Pató (95x138mm) C:AU

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,22
22,86
Piffl Alajos (temesvári bádogárugyáros, a Magyar Iparművészeti Társulat tagja, közelebbi adatok nem ismertek) 1891. 1891. Évi Délmagyarországi Ipar- és Mezőgazdasági Kiállítás Temesvárott / Érdem Érem aranyozott Br emlékérem (61mm) T:2 Hungary 1891. Industrial and Agricultural Exhibition of Southern Hungary Temesvár (Timisoara) gilt Br medallion. Sign.: Alajos Piffl (61mm) C:XF HPII 2118.
30242.

Piffl Alajos (temesvári bádogárugyáros, a Magyar Iparművészeti Társulat tagja, közelebbi adatok nem ismertek) 1891. "1891. Évi Délmagyarországi Ipar- és Mezőgazdasági Kiállítás Temesvárott / Érdem Érem" aranyozott Br emlékérem (61mm) T:2
Hungary 1891. "Industrial and Agricultural Exhibition of Southern Hungary Temesvár (Timisoara)" gilt Br medallion. Sign.: Alajos Piffl (61mm) C:XF
HPII 2118.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,18
31,43
Reményi József (1887-1977) 1926. Budapesti Polgári Lövész Egyesület 1696 / Hazádat és királyodat védeni tanuld itt jelzetlen Ag, ezüstözött Br, aranyozott Br és Br emlékérem és díjérem, egy kivétellel BERÁN N. BPEST gyártói jelzéssel (45mm) T:2 Hungary 1926. Civilian Rifle Association of Budapest 1696 unmarked Ag, silver plated Br, gilt Br and Br medal and award medal, except one with makers mark BERÁN N. BPEST. Sign.: József Reményi (45mm) C:XF  HP 4421.
30243.

Reményi József (1887-1977) 1926. "Budapesti Polgári Lövész Egyesület 1696 / 'Hazádat és királyodat védeni tanuld itt'" jelzetlen Ag, ezüstözött Br, aranyozott Br és Br emlékérem és díjérem, egy kivétellel "BERÁN N. BPEST" gyártói jelzéssel (45mm) T:2 Hungary 1926. "Civilian Rifle Association of Budapest 1696" unmarked Ag, silver plated Br, gilt Br and Br medal and award medal, except one with makers mark "BERÁN N. BPEST". Sign.: József Reményi (45mm) C:XF HP 4421.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,14
40,00
Reményi József (1887-1977) 1934. A M. Kir. Operaház 50 Éves Fennállásának Emlékére Br emlékérem (70mm) T:1-,2 1934. 50th Anniversary of the foundation of the Hungarian Royal Opera House Br medallion. Sign.: József Reményi (70mm) C:AU,XF HPII 2249.
30244.

Reményi József (1887-1977) 1934. "A M. Kir. Operaház 50 Éves Fennállásának Emlékére" Br emlékérem (70mm) T:1-,2 1934. "50th Anniversary of the foundation of the Hungarian Royal Opera House" Br medallion. Sign.: József Reményi (70mm) C:AU,XF HPII 2249.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,22
22,86
Samu Géza (1947-1990) 1982. Száz éve született Sidló Ferenc szobrászművész egyoldalas öntött Br plakett (104mm) T:1-,2 Hungary 1982. 100th Anniversary of the birth of Ferenc Sidló one-sided Br plaque. Sign.: Géza Samu (104mm) C:AU,XF
30245.

Samu Géza (1947-1990) 1982. "Száz éve született Sidló Ferenc szobrászművész" egyoldalas öntött Br plakett (104mm) T:1-,2 Hungary 1982. "100th Anniversary of the birth of Ferenc Sidló" one-sided Br plaque. Sign.: Géza Samu (104mm) C:AU,XF

Kikiáltási ár:
6 500 Ft
17,24
18,57
Solymári Valkó László (1909-1984) 19??. Emma, Hollandia királynéja 1858-1934 Br plakett. EMMA KONINGIN DER NEDERLANDEN 1858-1934 (106x89mm) T:2 Hungary 19??. Emma Queen of Netherlands 1858-1934 Br plaque. Sign.: László Solymári Valkó (106x89mm) C:XF
30246.

Solymári Valkó László (1909-1984) 19??. "Emma, Hollandia királynéja 1858-1934" Br plakett. "EMMA KONINGIN DER NEDERLANDEN 1858-1934" (106x89mm) T:2 Hungary 19??. "Emma Queen of Netherlands 1858-1934" Br plaque. Sign.: László Solymári Valkó (106x89mm) C:XF

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,92
17,14
Somogyi Árpád (1926-) 1979. Darvas József / Az olvasó népért - A Hazafias Népfront 1969-1979 Br plakett eredeti tokban (92mm) T:2 Hungary 1979. József Darvas / For the reading nation - The Patriotic Front 1969-1979 Br commemorative plaque in original case (92mm) C:XF
30247.

Somogyi Árpád (1926-) 1979. "Darvas József / Az olvasó népért - A Hazafias Népfront 1969-1979" Br plakett eredeti tokban (92mm) T:2 Hungary 1979. "József Darvas / For the reading nation - The Patriotic Front 1969-1979" Br commemorative plaque in original case (92mm) C:XF

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,26
14,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft