Magyar emlékveretek

Tételek száma: 131

Murányi Gyula (1881-1920) 1908. "Pintér József" Br plakett. "PINTÉR JÓZSE NEGYEDSZÁZADOS MŰKÖDÉSE EMLÉKÉRE AZ E.I.V.R.T. TISZTVISELŐI KARA 1908" (71x49mm) T:2 Hungary 1908. "József Pintér" Br plaque. Sign.: Gyula Murányi (71x49mm) C:XF HP 3679.
30260.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Murányi Gyula (1881-1920) 1909. "Francesco Ferrer emlékére" Br emlékérem. "IN MEMORIAM FRANCESCO FERRER 1909 OCT. 13" (50,5mm) T:2 Hungary 1909. "To the Memory of Francesco Ferrer" Br commemorative medallion. Sign.: Gyula Murányi (50,5mm) C:XF HP 3691.
30261.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Murányi Gyula (1881-1920) DN "Anyánk" Br plakett (118x106mm) T:2  Hungary ND "Our Mother" Br plaque. Szign.: Gyula Murányi (118,5x105,5mm) C:2 HP 3660var.
30262.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
36,27
40,00
Nagy István János (1938-) 1995. "Hernádi György Hetvenöt Éves MCMXCV" Br emlékplakett (102mm) T:2,2- Hungary 1995. "György Hernádi is 75 years old" Br commemorative plaque. Sign.: István János Nagy (102mm) C:XF,VF
30263.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Ócsai Károly (1938-2011) 1975. "Nagy László" Br emlékplakett (82mm) T:2 Hungary 1975. "László Nagy" Br commemorative plaque. Sign: Károly Ócsai (82mm) C:XF
30264.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Ifj. Pál Mihály (1936-) - B. Szabó Edit (1938-1975) DN "Semmelweis / Pest Megyei Orvosnapok - Tudományos Munkáért I." Br emlékérem jelzés nélkül (93mm) T:2 kis ph. Hungary ND "Semmelweis / Pest County Medical Days - For Scientific Work I." Br commemorative medal without signature (93mm) C:XF slight edge error
30265.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
Reményi József (1887-1977) 1927. "A Magyar Képzőművészek Egyesületének Érme / Ego Sum - Sum Qui" ezüstözött Br érem "BERÁN NÁNDOR IPARMŰVÉSZ BUDAPEST DÖBRENTEI U.2." feliratú dísztokban, keretezett adományozói okirattal. Az érmet Sóvári János szobrászművész kapta "Nympha" című alkotásáért a Magyar Képzőművészek Egyesületétől 1935-ben (85mm) T:2 ph.,kis patina Hungary 1927. "Medal of The Hungarian Artist Association / Ego Sum - Sum Qui" silver plated Br medal in original case with "BERÁN NÁNDOR IPARMŰVÉSZ BUDAPEST DÖBRENTEI U.2." label, with awarding document in frame. The medal was awarded to János Sóvári sculptor for his creation called "Nympha", from the Hungarian Artist Association in 1935. (85mm) C:XF edge error, patina HP 4434.
30266.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86
Reményi József (1887-1977) 1927. "A Fodor Zeneiskola negyedszázados évfordulójának emlékére / 1903-1928" Br emlékplakett (80mm) T:2,2- Hungary 1927. "25th Anniversary of the Fodor School of Music / 1903-1928" Br commemorative plaque. Sign.: József Reményi (80mm) C:XF,VF HP 4432.
30267.

Kikiáltási ár:
13 000 Ft
33,68
37,14
Reményi József (1887-1977) 1932. "IV. Országos Kézművesipari Kiállítás / Országos Iparegyesület 1842" Br egyoldalas emlékérem pár (60mm) T:2 Hungary 1932. "4th National Crafts Exhibition / National Industry Association 1842" Br one-sided commemorative medallion pair (60mm) C:XF HP 2237.
30268.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
Reményi József (1887-1977) 1934. "A M. Kir. Operaház 50 éves fennállásának emlékére" Br emlékérem (70mm) T:2 Hungary 1934. "50th Anniversary of the Foundation of the Hungarian Royal Opera House" Br medallion. Sign.: József Reményi (70mm) CXF HPII 2249.
30269.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
11,92
13,14
Reményi József (1887-1977) 1955. "Magyar Nemzeti Színház 1945-1955 / Színházunk felszabadulásának 10 éves emlékére" Br emlékérem jelzés nélkül (80mm) T:2 ph. Hungary 1955. "Hungarian National Theater 1945-1955 / 10th Anniversary - Liberation of our theater" Br commemorative medal without signature (80mm) C:XF edge error
30270.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
Reményi József (1887-1977) 1956. "Pest Megye Semmelweis (Rókus) Kórház Alapításának 175. évfordulójára / 1781-1956" Br emlékérem (60mm) T:2 Hungary 1956. "175th Anniversary - Founding of the Semmelweis Hospital in Pest County / 1781-1956" Br commemorative medal. Sign.: József Reményi (60mm) C:XF
30271.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft