Folyóiratok

Tételek száma: 45

1841 az Athenaeum folyóirat 1841. évi 1. félév lapszámai, számos érdekes írással, egybekötve, sérült kartonált papírkötésben, egyébként jó állapotban.
12280.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29

1857 Nővilág. Hetilap a magyar hölgyek számára. Szerk. Vajda János. 1. évf. 1-25. szám. Január 8 - június 28. (első félév). Pest, 1857. Heckenast. 400 l. Divatkép metszetek nélkül, 5 db szabásminta rajz melléklettel. Korabeli, kopott félvászon kötésben.
12281.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

1861 Ördög naplója. Élc és gúnyoros heti közlöny.  Szerk.: Lauka Gusztáv. 1861. április 12., I. évf. 2. szám. Pest, Engel és Mandelló, az első lap szakadt, Nemzeti Kör pecsétjével, címeres szignettával, 9-16 p.  Rövid életű humoros élclap, rajzokkal, megjelent 1861. március 29.-től június 28-ig, összesen 13 szám.
12282.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
10

1870 A Magyar Ifjuság Lapja. I. évf. 4. sz., 1870. április 15. Szerk.: Hoffmann Mór. Nagykanizsán, Fischel Fülöp-ny., korabeli reklámokkal, díszes címlappal, 37-50 p. Hoffmann Mór (1843-1915) által szerkesztett rövid életű, 1870-1871 között megjelent Nagykanizsai folyóirat.
12283.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

1874 Közlemények az állat- és növényhonosítás és nemesítés köréből. Szerk.: Serák Károly. 1874. december 15. (1. évf. 1. szám.) mutatványszám. Bp., Fanda és Frohna, 8 p.
12284.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

1876 A Hon. Politikai és Közgazdasági Napilap. XIV. évf. 26. sz.,1876. február 2. Szerk.: Jókai Mór. Bp., Athenaeum-ny., korabeli reklámokkal, 4 sztl. lev.   A Hon 1863-1882 között jelent meg, alapítója és főszerkesztője megszűnésig Jókai Mór volt. A kor egyik legjelentősebb hírlapja volt. Deák Ferenc (1803-1876. január 28.) temetése előtti száma (1876. február 3.), benne Jókai Mór írásával Deák Ferencről, a temetési gyászmenet rendjével, részvétnyilatkozatokkal, valamint a temetésre induló különvonatok, menetrendjével, jó állapotban.
12285.

1876 A Hon. Politikai és Közgazdasági Napilap. XIV. évf. 26. sz.,1876. február 2. Szerk.: Jókai Mór. Bp., Athenaeum-ny., korabeli reklámokkal, 4 sztl. lev. A Hon 1863-1882 között jelent meg, alapítója és főszerkesztője megszűnésig Jókai Mór volt. A kor egyik legjelentősebb hírlapja volt. Deák Ferenc (1803-1876. január 28.) temetése előtti száma (1876. február 3.), benne Jókai Mór írásával Deák F...

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29

1880 a Regényvilág irodalmi folyóirat 1. évf. lapszámai, egybekötve (Bp., 1881, Révai), kicsit kopott, gazdagon díszített vászonkötésben.
12286.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

1882-1883 Vegyes Békés megyei lapok, 3 db:   1882 Ébresztő. Társadalmi, ipar, kereskedelmi, tanügyi s közgazdasági lap. V. évf. 3. sz., 1882. január 15. Szerk.: Dr. Tolle. Debrecen, Takács Ferenc, szakadozott, 4 sztl. lev.   1882 Alföldi Újság. Hetilap, a társadalom, közgazdaság és irodalom köréből. I. évf. 1. szám, mutatványszám. Szerk.: Sipos Sándor. Békés, Alföldi Újság Könyvnyomdája-ny., Alföldi Újság Könyvnyomdájának reklámjával, szakadt,hiányos, 4 sztl. lev.   1883 Békésmegyei közlöny. Politikai, társadalmi, közgazdászati és vegyes tartalmu lap. X. évf. 83. sz.,1883. október 14.-én. Békéscsaba, Povázsay László-ny., korabeli reklámokkal, szakadozott, 4. sztl. lev.
12287.

1882-1883 Vegyes Békés megyei lapok, 3 db: 1882 Ébresztő. Társadalmi, ipar, kereskedelmi, tanügyi s közgazdasági lap. V. évf. 3. sz., 1882. január 15. Szerk.: Dr. Tolle. Debrecen, Takács Ferenc, szakadozott, 4 sztl. lev. 1882 Alföldi Újság. Hetilap, a társadalom, közgazdaság és irodalom köréből. I. évf. 1. szám, mutatványszám. Szerk.: Sipos Sándor. Békés, Alföldi Újság Könyvnyomdája-ny., Alföl...

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

1882-1883 Vegyes Borsod megyei lapok, 2 db:   1882 Borsodmegyei Lapok. Társadalmi és közgazdasági közlöny. A Miskolci Kereskedelmi és Iparkamara hivatalos közlönye, II. évf. 100 sz.,1882. december 16. Miskolc, Özv. Sátoryné-Mercse Sándor-ny., korabeli reklámokkal, jó állapotban, 4 sztl. lev.  1883 Borsod. Miskolc Értesítő. Társadalmi érdekeket képviselő vegyes tartalmú hetilap és Borsodmegye hivatalos közlönye. XVII. évf. 2. sz., 1883. január 10. (Miskolc), Forster Rezső-ny., korabeli reklámokkal, jó állapotban, 6 sztl. lev.
12288.

1882-1883 Vegyes Borsod megyei lapok, 2 db: 1882 Borsodmegyei Lapok. Társadalmi és közgazdasági közlöny. A Miskolci Kereskedelmi és Iparkamara hivatalos közlönye, II. évf. 100 sz.,1882. december 16. Miskolc, Özv. Sátoryné-Mercse Sándor-ny., korabeli reklámokkal, jó állapotban, 4 sztl. lev. 1883 Borsod. Miskolc Értesítő. Társadalmi érdekeket képviselő vegyes tartalmú hetilap és Borsodmegye hivat...

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

1882-1883 Vegyes felvidéki lapok, 4 db:   1882 Eperjesi Lapok. Sárosmegye s városainak társadalmi s gazdasági érdekeit képviselő hetilap. Az eperjesi "Széchényi-kör" és a "sárosmegyei gazdasági egyesület" közlönye. VII. évf. 1. sz., 1882. január 7. (Szerk.: Kiss Géza.) Kassa, Scharf F. János-ny., korabeli reklámokkal, kis szakadásokkal, egyébként jó állapotban, 6 sztl. lev.  Eperjesi Lapok 1876-1919 között jelent meg Eperjesen, később a csehszlovák hatóságok betiltották.   1882 Bars. Közművelődési, társadalmi, gazdászati, ipari, kereskedelmi és nevelésügyi hetilap. Egyszersmind Barsmegye és a Megyei Tanfelügyelőség Hivatalos Közlönye. Léva. II. évf. 53. sz., 1882. december 31. Szerk.: Holló Sándor. Léva, Dukesz Lipót, korabeli reklámokkal, jó állapotban, 4. sztl. lev. Léván, 1881-1919 között megjelenő hetilap.  1883 Losoncz és vidéke. Társadalmi hetilap. IV. évf., 1. sz., 1883. január 7., Szerk.: Laszly István. Bp., Neuer Márk, korabeli reklámokkal, jó állapotban, 4 sztl. lev. Losoncon, 1879-1919 között megjelenő hetilap.  1883 Pozsonyvidéki Lapok. Felsőmagyarországi Közlöny. Politikai, nemzetgazdasági és társadalmi lap. XI. évf. 4. sz., 1883. január 10. Szerk: Dr. Deutsch. Pozsony, Löwy és Alkalay-ny., korabeli reklámokkal, a széleken kis szakadásokkal, 2 sztl. lev. Pozsonyban, 1881-1890 között megjelenő hetilap, széles olvasóközönség hiányában megszűnt.
12289.

1882-1883 Vegyes felvidéki lapok, 4 db: 1882 Eperjesi Lapok. Sárosmegye s városainak társadalmi s gazdasági érdekeit képviselő hetilap. Az eperjesi "Széchényi-kör" és a "sárosmegyei gazdasági egyesület" közlönye. VII. évf. 1. sz., 1882. január 7. (Szerk.: Kiss Géza.) Kassa, Scharf F. János-ny., korabeli reklámokkal, kis szakadásokkal, egyébként jó állapotban, 6 sztl. lev. Eperjesi Lapok 1876-19...

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

1882 Kunfélegyházai Híradó. Gazdászati, ipar, kereskedelmi, tanügyi és szépirodalmi hetilap. I. évf. 1. sz. 1882. április 23. Szerk.: Honthy László. Szolnok, Bakos István-ny., korabeli reklámokkal, jó állapotban, 4 sztl. lev.
12290.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
14

1882 Körmendi Híradó. Ismeretterjesztő, társadalmi és szépirodalmi hetilap. II. évf. 14. sz., 1882. április 2. Szerk: Diskay Kálmán. Körmend, Kopper M.-ny., korabeli reklámokkal, az egyik lap széle szakadozott, 5 sztl. lev. 1881-1882 között, Körmenden megjelent hetilap.
12291.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft