1857 Nővilág. Hetilap a magyar hölgyek számára.
Szerk. Vajda János. 1. évf. 1-25. szám. Január 8 - június 28. (első félév). Pest, 1857. Heckenast. 400 l. Divatkép metszetek nélkül, 5 db szabásminta rajz melléklettel. Korabeli, kopott félvászon kötésben.