Diezmann, August: Neuer Plutarch, oder Bildnisse und Biographien der berühmtesten Männer und Frauen aller Nationen und Stände von den ältern bis auf unsere Zeiten. I-IV. Pesth-Wien-Leipzig, 1858-185 ,C.A. Hartleben, 239+239+239+248 p.+C t.(acélmetszetek) Acélmetszetekkel illusztrált. Negyedik kiadás. Átkötött, javított gerincű modern félvászon-kötés, a 4. kötet lapjai foltos./ Half-linen binding, ...
Shakespeare (Shakspere, (William): -- összes színművei. Sajtó alá rendezte, az életrajzot és tanulmányokat írta Voinovich Géza. Javított kiadás. 1-3. kötet. Bp. (1924.) Franklin. 555 l.; 450 l.574 l ;Aranyozott, díszes egészvászon kötésben, jó állapotban Jaschik Álmos borítójával. Szép egységes sorozat.
Kner Izidor összes aforizmái. Gyoma, 1921. (Kner ny.) 206 l. 1 sztl. lev. 192 mm. Második kiadás, 50 példányban jelent meg, ez a 21-es, kézzel számozva, Ősz Iván író tulajdona. Dedikálással: "Ősz Iván írótársnak mély tisztelettel Kner. Szívek szaván nem az agyból diktálják". Aranyozott gerincű, kiadói félbőr-kötésben, bibliofil példány.
Tompa Mihály összes költeményei I-IV. kötet. Sajtó alá rendezték barátai Arany János, Gyulai Pál, Lévay József és Szász Károly. Tompa Mihály életrajzát írta Szász Károly. Teljes kiadás. Budapest , 1870, Méhner Vilmos, 1 t. (címkép)+355+415+420+382 p. A négy kötet egységes festett, dúsan aranyozott kiadói egészvászon díszkötésben, márványozott lapélekkel, az I. kötet címlapja és az azt követő lap k...
Leprince de Beaumont, Jeanne-Marie]: Montier aszszonynak a maga leányával el-férjezett *** Mark-grófnéval közlött tanúságos igen jeles, és mindenféle uri rendnek nemes mulatására nagyon alkalmatos Levelei.Németből magyarázta bodó-baári, és nagy-lútséi Mészáros Ignátz. Pest, 1793. Trattner Mátyás. [8] + 320 + [4] p. Későbbi félvászon kötésben.
Faludi Ferentz: --' költeményes maradványi. Egybe szedte, s' elő beszédekkel, jegyzésekkel, és szükséges oktatásokkal meg bővítve közre botsátotta a' magyar költeményes gyüjtemény' öregbedésére Révai Miklós. I-II. kötet. Győrött, 1786-1787. Strajbig József' betűivel. 238p.; 184p. Első kiadás! Korabeli papírkötésben, néhány lap szamárfüles.
Kolligátum, hét különféle munkából, közte ritkaságok is: Szana Tamás: A két kisfaludy. Bp.,é.n., Aigner Lajos, 119+1 p. Kerékgyártó Elek: Tompa Mihály költészete. Bp., 1879, Aigner Lajos, 151 p. Bayer Ferenc: Czuczor Gergely élete és költészete. Bp.,1879, Aigner Lajos, 208 p. Abafi Lajos: Mikes Kelemen. Bp., é.n., Aigner Lajos, 208 p. Szigligeti Ede: Nemzeti Színházi Képcsarnok. Corvina Szépiroda...
Hamvas Béla-Kemény Katalin: Forradalom a művészetben. Absztrakció és szürrealizmus Magyarországon. A borítót Lossonczy Tamás tervezte. Bp.,(1947), Misztófalusi, Műegyetemi Nyomda, 112 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé javított gerinccel, az elülső borítón kis szakadással, jó állapotban. Lukács György (1885-1971) 1948-ban politikailag károsnak minősítette. Hamvas Bélát (1897-1968) b-listázt...