Anthologia Humana. Ötezer év bölcsessége. Szerk.: Hamvas Béla. Bp., 1947, Egyetemi Nyomda. Második kiadás. Kiadói félvászon kötés, kiadói papír védőborítóban, kis javítással a papír védőborító belsején kis javítással. Jó állapotban.
Hamvas Béla: A száz könyv. Bp.,1945, Egyetemi Nyomda, 39 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, rossz állapotban, sérült, kijáró lapokkal. A szerző, Hamvas Béla (1897-1968) által dedikált példány barátja, Fodor József (1898-1973) költő, író, újságíró, műfordító részére.
Lótenyésztés: Minden pedigreek könyve. (Magyarország és Német-Ausztria) Őszi-rendszer. Öt generációs pedigreek minden segédeszköz nélkül pillanatok alatt. Bp., 1928, Őszi Kornél, (Egyesült Kő-, Könyvny.) XVIII, 112 p. Kiadói, aranyozott bőrkötésben. Jó állapotban.
Őszi Kornél: Telivérek. Bp., 1901. Szerzői. 180p. A híres lótenyésztő lovakkal kapcsolatos elbeszélései. Leszik Károly féle aranyozott egészbőr kötésben, szép állapotban.
Benedek Elek: Katalin. Regény fiatal leányok számára. Bp., 1910, Athenaeum. Harmadik kiadás. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas gerinccel.
Andor József (Cyprián): Elbeszélések. Hegedűs László rajzaival. Bp, 1897. Pesti Könyvnyomda Rt. 1 lev+ 242 aranyozott, festett, kiadói (Gottermayer) egészvászon kötésben, nagyon szép állapotban
Kincs István: Magyar ég alatt. Rajzok és elbeszélések. Bp., 1898. Pesti könyvnyomda. Aranyozott, festett, enyhén kopott Gottermayer egészvászon kötésben.
E. Csurgói Rózsi - Eszes István: Turáni napmesék. 1. rész: A világ teremtése. Bp., 1938, szerzői. Eszes István dedikációjával. Későbbi vászonkötésben, jó állapotban.
Köszöntések, öröm-érzések, üdvözlések, új-esztendő, születés- és névnapokra, próba tételi és más ünnepi alkalmakra a világi társaságban minden rend, és kor, barátság és atyafiság, tisztelet, és szeretetnek, de leginkább a nemzeti ifjúságnak új-esztendei ajándékul bémutatta Cs. L. I. L. az A. I. rt. t. Pozsony, 1834. Schmid, 170p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Ritka!
A verses Edda. Óskandináv eredetiből fordította Szász Béla. Bp., 1938, MTA. Szentpétery Imre aláírásával és ex librisével. Kiadói papírkötés, hajtásnál megtört, kopottas állapotban.