F. Nork: Populäre Mythologie, oder Götterlehre aller Völker. I-II. kötet. (Egy kötetben:) Stuttgart, 1845, Scheible,Reiger&Sattler, 195+207 p.+ 3 kihajtható táblával. Félvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, foltos lapokkal, német nyelven./ Half-linen-binding, with slightly worn cover, with spotty pages, in German language.
Kisfaludi Kisfaludy Sándor: Hunyady János. Históriai dráma. Bp.,1816, Királyi Magyar Universitás. 1 t. (Hunyady János rézmetszetű képe, Blasius Höfel munkája)+10+308 p. Első kiadás. Korabeli papírkötés, kopott, sérült hátsó kötéstáblával, néhány lapon folt, lyuk.
Nemedy Gyula: Emberek én már oly régen repülök! (örökmécses). Bp., 1938, Officina. A szerző és felesége dedikációjával. Bordás Ferenc, Drahos István és mások szignált illusztrációival. 100. számozott példány, készült 200 példányban. Kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
A méregkeverő. Színjáték 3 felvonásban. Írta francia nyelven Scribe, Cartil Blage. Magyarra tette Pály Elek. Szeged, 1836, Grünn János, 84+2 p. Első kiadás. Korabeli papírkötésben.
Zrínyi Miklós: Szigeti veszedelem. Az első 1651-iki kiadás után. Bev. Toldy Ferencz. Ötödik kiadás. Bp. 1880. Franklin. 1 t. (Zrínyi acélmetszetű portréja.) Korabeli aranyozott, festett egészvászon kötésben. Minikönyv méretben 11x9 cm
Gárdonyi Géza: Veszödelmek más szóval nem matska ugrás ide Amerika se. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é.n., Dick Manó, (Globus-ny.), Hetedik eresztés. Kiadói illusztrált papírkötés. Számozott, 2516. számú példány.
A Holnap új versei. Második könyv. Bp., 1909, Deutsch Zsigmond és Társa, Márkus Samu Könyvnyomdája, 240 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, laza fűzéssel, ex libris-szel. Kollányi Boldizsár bevezetőjével. Ady Endre, Babits Mihály, Balázs Béla, Dutka Ákos, Emőd Tamás, Juhász Gyula, Miklós Jutka verseivel.
Nyírő József: Isten igájában. 1-2. köt. Kolozsvár, 1930, Erdélyi Szépmíves Céh. Sorszámozott, 409. számú példány, kopott félbőr kötésben, egyébként jó állapotban. / Numbered (No. 409) in a bit worn out half leather binding.