16 000 Ft
Degré Lajos: A jogos védelem az anyagi büntetőjogban. Tanulmány az anyagi büntetőjog köréből. Vác, 1910, Pestvidéki Nyomda, VIII+591+1 p. Átkötött kissé kopottas félvászon-kötés, intézményi bélyegzővel. A szerző, Degré Lajos által Dr. Vécsey Tamásnak dedikált példány. Dr. Degré Lajos (1882-1915): büntetőjogász, egyetemi tanár. Dr. Degré Alajosnak (1819-1896), a márciusi ifjak egyikének fia. 1914-től a pozsonyi egyetemen tanár, alig fél év után, az I. világháború kitörése után bevonult katonának és a harctéren elesett. Dr. (Hernádvécsei) Vécsey Tamás (1839-1912) jogász, politikus, országgyűlési képviselő, egyetemi tanár, MTA rendes, majd tiszteletbeli tagja. A Budapesti Tudományegyetem jogikarának dékánja (1881-1882, 1891-1892), majd az egyetem rektora. (1901-1902)