Könyvek: Sport, sakk, hegymászás

Tételek száma: 13

Mező Ferenc Az olympiai játékok története. Klebelsberg Kuno előszavával. Bp. 1929. Országos Testnevelési Tanács 301 p. + 2 térkép (kihajtható) Első kiadás! Dedikált!  " Dr. Karafiáth Jenő ny. államtitkár úr, az OTT elnöke Őméltőságának, mint a magyar testi kultúra vezérkari főnökének..." Gazdag képanyaggal. Korabeli, aranyozott gerincű egészbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel, kopásokkal.
15058.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
77,72
85,71

Leszák Károly: Kardvívás. A honvédelmi minister ő nagyméltósága 1906. évi január hó 30-án kelt 5791/21 számu rendeletével a Ludovika Akadémia és a honvéd hadapród iskolák számára rendszeresítette. Bp., 1906, "Molnárok Lapja" Könyvnyomdája, Szerzői kiadás, VIII+129p. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Későbbi átkötött egészvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé viseltes gerinccel. A Vörösmarty család egy leszármazottjának, Vörösmarty Mihálynak névbejegyzésével, dátumozva (Székesfehérvár, 1907. nov. 4.)
15059.

Leszák Károly: Kardvívás. A honvédelmi minister ő nagyméltósága 1906. évi január hó 30-án kelt 5791/21 számu rendeletével a Ludovika Akadémia és a honvéd hadapród iskolák számára rendszeresítette. Bp., 1906, "Molnárok Lapja" Könyvnyomdája, Szerzői kiadás, VIII+129p. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Későbbi átkötött egészvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé viseltes gerinccel. A V...

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29

Berti László-Gellér Alfréd: Vezérfonal az epéevívás elméleti és gyakorlati oktatásához. Bp.,1930, Csuvara L. Nyomdaüzem, 27 p Kiadói papírkötés. Az egyik szerző, összeállító, Berty László (1875-1952) olimpiai bajnok szerző, edző által aláírt.
15060.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
14

Zsingor Mihály: Torna-lexikon. Kiadja a Magyarországi Tornaegyletek Szövetsége. Bp., 1896, Weissenberg Ármin Könyvnyomdájából, 133+3 p. Szövegközti ábrákkal illusztrálva. Átkötött egészvászon-kötés. A Vörösmarty család egy leszármazottjának, Vörösmarty Mihálynak névbejegyzésével, dátumozva (Makó, 1897. január. 24.)
15061.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

Soós István: A szegedi evezés története. Szeged, 1979, Alsótiszavidéki Vízügyi Igazgatóság sokszorosító üzemében, 48 p.+12 t. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban. A szerző dedikációjával, dátumozva. Soós István (1910-1987), a szegedi evezés feltámasztója. Szegeden, Gróf Széchenyi István Evezőspályánál emléktábla őrzi emlékét.
15062.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Kertész Árpád: A Nemzeti Hajós Egylet 75 éves története 1862-1936. Bp.,1937, Ifj. Kellner Ernő. Kiadói félvászon-kötés, 152-153. oldal között a kihajtható rész szakadt, ragasztott, a ragasztást leszámítva jó állapotban, fekete-fehér fotókkal, 17 melléklettel, és függelékkel, többek között a Nemzeti Hajós Egylet tisztikarának és választmányának, tagjainak névsorával, a győztes tagok, és versenydíjak jegyzékével, valamint jelentéssel, a tagok szerepléséről az I. világháborúban.
15063.

Kertész Árpád: A Nemzeti Hajós Egylet 75 éves története 1862-1936. Bp.,1937, Ifj. Kellner Ernő. Kiadói félvászon-kötés, 152-153. oldal között a kihajtható rész szakadt, ragasztott, a ragasztást leszámítva jó állapotban, fekete-fehér fotókkal, 17 melléklettel, és függelékkel, többek között a Nemzeti Hajós Egylet tisztikarának és választmányának, tagjainak névsorával, a győztes tagok, és versenydíja...

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

1922-1943 a Magyar Atlétikai Club Evezős Szakosztály évi jelentése: 1922-1925; 1928-1933; 1935-1943, összesen 19 db, számos érdekes írással, tűzött papírkötésben
15064.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29

Király Dezső: Dángimnasztika képekben munkatervekkel. Bp., 1939, Közlekedési Nyomda. Kiadói papírkötés, rengeteg fekete-fehér fotóval. Szép állapotban.
15065.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Bukh, Niels: Dán egyszerű és sportgimnasztika vezérkönyve. Bp., 1938, Springer. Papírkötésben, jó állapotban.
15066.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
6,74
7,43

Tornagyakorlatok gyűjteménye. A "Magyar. Orsz. Tornatanítók Egylete" kiadásában, mint a "Tornaügy" 1904-1906. évi melléklete. (Bp.,1906, "Tornaügy"), 196 p. Későbbi átkötött egészvászon-kötés, kissé foltos hátsó borítóval, és gerinccel. A Vörösmarty család egy leszármazottjának, Vörösmarty Mihálynak névbejegyzésével, dátumozva (Székesfehérvár, 1907. jan. 9.)
15067.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Kerezsi Endre: A kondíció és a célgimnasztika jelentősége a teniszsportban. Bp., [1938], "Tenisz", (Fischof Henrik-ny.), 62 p. Kiadói papírkötés. Jó állapotban. A szerző, Kerezsi Endre (1908-1971) által dedikálva Szilágyi Géza (1912-2002) kosárlabdázó, testnevelő tanár, olimpikon (1936, Berlin), Országos Kosárlabda Szövetség elnöke, szakreferens részére.   Kerezsi Endre (1908-1971) szakíró, testnevelő tanár, a Magyar Testnevelési Főiskola tanszékvezető tanára, igazgatója (1965-1967.)
15068.

Kerezsi Endre: A kondíció és a célgimnasztika jelentősége a teniszsportban. Bp., [1938], "Tenisz", (Fischof Henrik-ny.), 62 p. Kiadói papírkötés. Jó állapotban. A szerző, Kerezsi Endre (1908-1971) által dedikálva Szilágyi Géza (1912-2002) kosárlabdázó, testnevelő tanár, olimpikon (1936, Berlin), Országos Kosárlabda Szövetség elnöke, szakreferens részére. Kerezsi Endre (1908-1971) szakíró, testne...

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

H.W.W. Wilberforce: Lawn Tennis. With a chapter for ladies by Mrs. Hillyard. The All-England Series. London, 1897, George Bell&Son,16+78+4 p. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal, korabeli reklámokkal. Kiadói egészvászon-kötés, foltos borítóval, egyébként jó állapotban, angol nyelven. / Linenbinding, with spotty cover, in good condition, in English language.
15069.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft