1873 A Magyar Korona Országainak helységnévtára 1873. Szerk.: Az Országos Magyar Királyi Statistikai Hivatal. Bp., 1873, Athenaeum, XII+2 p.+ 1524 sz. hasáb + 1525-1538+1 p. Későbbi félvászon-kötésben, javított gerinccel, márványozott lapélekkel.
Az első országos hivatalos helységnévtár.