15017.
28. Lezárult nagyaukció
Könyvek: Utazás, helytörténet
4 000 Ft
Budapest. Jóakaróinak ajánlja Hornyánszky Viktor Csász. és Kir. Udvari Könyvnyomdája és Könyvkiadóhivatala Budapesten. Budapest, [1901], Hornyánszky Viktor ny., 32 sztl. lev. Kiadói illusztrált egészvászon-kötésben, Müller György könyvkötő kötésében, kopottas borítóval és gerinccel, a hátsó kötéstábla foltos, az elülső kötéstábla belseje firkált, kissé foltos elülső szennylappal, és címoldallal. A Hornyánszky nyomda 1902-re, megrendelői számára készített reprezentatív ajándék-nyomtatványa. Rengeteg fekete-fehér fényképpel illusztrálva Budapestről. A fényképeket Klösz György, Goszleth István, Wottitz Manfréd, Weinwurm Antal, Kiszer Nándor és Strelisky készítette.