Stein Aurél / Stein, Marc Aurel: On ancient Central-Asian tracks. Brief narrative of three expeditions in innermost Asia and North-western China. London, 1933. Macmillan. Kiadói egészvészon kötésben / In full linen binding.
Emlékirat a Selmecz-Bélabánya sz. k. város törvényhatósága által az 1898. április hó 11-én, az 1848-as korszakot alkotó törvények szentesítése napjának 50. évfordulója alkalmából megtartott ünnepi díszközgyűlésről. Selmecbánya, 1898, Joerges Á. özvegye és fia. Tomasovszky Imre (1871-1946) erdész tulajdonosi bejegyzésével. Félvászon kötésben, zsírpapír védőborítóval, jó állapotban.
Dr. A. Otto: Die Hohe Tatra nebst den wichtigsten Touren in der Niederen Tatra, den Zentral- und Westkaprathen. Griebens Reisehürer 47. Berlin, 1914, Albert Goldschmidt, VI+282+6+16 p. 9. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, térkép-melléklettekkel (7 kihajtható, 3 szövegközti, 1 térképmelléklettel (31x50 cm.), korabeli reklámokkal,német nyelven./ Linen-binding, with maps, in German language.
Budapest székesfőváros ház és telektulajdonosainak címtára. Szerk.: Holub Jenő, és Holub József. Bp.,(cca 1926), Szekulesz Imre és Tsa, (Hauptmann Béla kő- és könyvnyomdai műintézet), 417+3 p.+ 10 t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült kötéssel, egy-két ceruzás aláhúzással, egyébként jó állapotban, korabeli reklámokkal. Ritka!
Nógrád és Hont Vármegye. Magyar Városok és Vármegyék Monográfiája XVI. Sajtó alá rendezte: Dr. Ladányi Miksa. Budapest, 1934, A Magyar Városok Monografiája Kiadóhivatala. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel. Jó állapotban.
Rákospalota és Rákosvidék. Szerk.: Zsemley Oszkár. Magyar Városok és Vármegyék Monografiája. Bp., 1938, Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott gerinccel, de egyébként szép állapotban.
1873 A Magyar Korona Országainak helységnévtára 1873. Szerk.: Az Országos Magyar Királyi Statistikai Hivatal. Bp., 1873, Athenaeum, XII+2 p.+ 1524 sz. hasáb + 1525-1538+1 p. Későbbi félvászon-kötésben, javított gerinccel, márványozott lapélekkel. Az első országos hivatalos helységnévtár.
Domokos Pál Péter: A moldvai magyarság. Multja és jelene százhúsz csángómagyar népdal. Kolozsvár,(1941), Fraternitas Kiadóvállalat Rt. Harmadik, bővített kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes állapotban, kissé foltos lapéllel, kissé szakadt borítóval. A szerző által dedikált.