Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 48

15013.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29

15014.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29

Igló-Füred és Feketehegy környéke. h. n., é. n., n. n. Tomasovszky Imre (1871-1946) erdész tulajdonosi bejegyzésével. Papírkötésben, 2 db térképmelléklettel, jó állapotban.
15015.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

Bain Széchényi-Budapest. Source hyper-thermale sulfureuse ouvert toute l'année. Bp.,1914, Budapest Székesfőváros Házinyomdája, 8 sztl. lev.+20 t. Fekete-fehér egészoldalas fényképekkel, térképpel, ábrával illusztrálva. Egy illusztrációval a városligetről, előtte feliratos hártyapapírral. Kiadói, színes, illusztrált, dombornyomásos papírkötésben, haránt alakú, francia nyelven.
15016.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Budapest. Jóakaróinak ajánlja Hornyánszky Viktor Csász. és Kir. Udvari Könyvnyomdája és Könyvkiadóhivatala Budapesten. Budapest, [1901], Hornyánszky Viktor ny., 32 sztl. lev. Kiadói illusztrált egészvászon-kötésben, Müller György könyvkötő kötésében, kopottas borítóval és gerinccel, a hátsó kötéstábla foltos, az elülső kötéstábla belseje firkált, kissé foltos elülső szennylappal, és címoldallal. A Hornyánszky nyomda 1902-re, megrendelői számára készített reprezentatív ajándék-nyomtatványa. Rengeteg fekete-fehér fényképpel illusztrálva Budapestről. A fényképeket Klösz György, Goszleth István, Wottitz Manfréd, Weinwurm Antal, Kiszer Nándor és Strelisky készítette.
15017.

Budapest. Jóakaróinak ajánlja Hornyánszky Viktor Csász. és Kir. Udvari Könyvnyomdája és Könyvkiadóhivatala Budapesten. Budapest, [1901], Hornyánszky Viktor ny., 32 sztl. lev. Kiadói illusztrált egészvászon-kötésben, Müller György könyvkötő kötésében, kopottas borítóval és gerinccel, a hátsó kötéstábla foltos, az elülső kötéstábla belseje firkált, kissé foltos elülső szennylappal, és címoldallal. A...

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

A Budapest-Zágráb-Fiumei vonal képekben és leírásban. Bp., 1896, Magyar Királyi Államvasutak Igazgatósága, ("Kosmos Műintézet"-ny.), 61+3+16 p.+2 t. (1 kétoldalas térkép, 1 kihajtható Fiume látkép.) Számos szövegközti képpel illusztrálva, korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötés.
15018.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
32

Hernádszurdoki Mihalik Sándor: A rimaszombati ötvöscéh. Magyar iparművészettörténeti forrástanulmány. Bp., 1919, Magyar Távirati Iroda Rt. Házinyomdája. Kiadói papírkötés, egy-két foltos lapszéllel, a borítón kis foltos, kis szakadással.
15019.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
11

15020.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

Budapest Székesfővárosi Állatkert útmutatója. Képes díszkiadás. Bp., 1912, Magyar Földrajzi Intézet. Kiadói illusztrált papírkötés, számos fekete-fehér fotóval illusztrálva, korabeli reklámokkal, kihajtható térképpel. Jó állapotban.
15021.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Tóth Alajos: Mi nótáink- bányász nótáskönyv, kiadja a Sopron, 1931.. M. Kir. Bányamérnöki és Erdőmérnöki Főiskolai Ifjúsági Kör  197p. Kissé foltos egészvászon kötésben, réz gombokkal.
15022.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Kepes Tibor-Zsadányi Oszkár: Pécsi családfák. Pécs, 1933, László-Nyomda, 86 p.+35 t. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, kissé foltos lapélekkel, 32-33. oldalnál laza fűzéssel, a hátsó szennylap és előzéklap összeragadt. Számozott (120/50.) példány.  Kepes Tibor és Zsadányi Oszkár riportjai, 70 karikatúrával illusztrálva.
15023.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
11,92
13,14

15024.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft