Gattáji Gorové László (1780-1836): Eger városának történetei. Eger, 1876, Érseki Lyceumi Könyvnyomda, 286 p Második kiadás. Kiadói papírkötés, a hátsó borító foltos, magánkönyvtári címkével, jó állapotban. Ritka! Az első kiadás 1828-ban jelent meg. A címlapon bejegyzés: [Írta Gattáji Gorové László] 'rossz lelkű labanc császári lakáj'.
Szabó Ignácz: Eger város multjából. Korrajzok. Eger, 1898, Egri Nyomda Rt.,156+1 p. Kiadói papírkötés, kissé megviselt állapotban, kissé foltos borítóval,a borító szakadt, a gerinc sérült, hiányos, a borító elvált a könyvtesttől, a címlapon névbejegyzéssel, belül jó állapotban. Ritka!
Breznay Imre: Az Egri Kaszinó százéves története 1833-1933. Eger, 1934, Egri-Nyomda Rt.,1 t.(címkép)+145+1 p.+ 5 t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés,kis folttal a borítón, magánkönyvtári címkével és bélyegzővel, jó állapotban. Ritka!
Breznay Imre: Heves vármegye tűzrendészetének félévszázados (1888-1940) története. Eger, 1941, Egri-Nyomda Rt., 95+1 p.+ 6 t. (Egészoldalas fekete-fehér fotók.) + 4 t. kihajtható melléklet. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Ritka!
Csemegi József: Fejezet az egri várszékesegyház építésének történetéből. Bp., 1935, Stádium. Különlenyomat az A Magyar Mérnök- és Építész-egylet közlönye 1935. évi március hó 17-i, 11-12-i számából. Papírkötésben, jó állapotban.
Bevilaqua-Borsody Béla: A galánthai gróf Esterházy Károly egri püspök által alapított egri egyetem csillagvizsgálójának története 1762-1883. Adalékok a 18-19. század magyar műveltségtörténetéhez. Bp., 1930, Stephaneum Nyomda. Különlenyomat a Stella 4. évf. 3-4. számából. Elváló papírkötésben.
Vojnich Oszkár: A Kelet-indiai szigetcsoporton. Uti jegyzetek. Bp., 1913. Singer és Wolfner. 1 kihajt. térk.+264p. Szövegközti képekkel. Későbbi félvászon kötésben.